Złoto zyskuje 5%, ale wsparcie na poziomie 1900 USD pozostaje słabe

Złoto zyskuje 5%, ale wsparcie na poziomie 1900 USD pozostaje słabe

Po wzroście o 5%, złoto zdołało przekroczyć półroczną granicę na rynku spot i kontraktów terminowych. Eksperci uważają jednak, że wsparcie zlokalizowane na poziomie 1900 USD pozostaje słabe w obliczu obaw o przyszłe podwyżki stóp procentowych przez Fed.

Jeśli spojrzymy na sierpniowy kontrakt na złoto na NYC, to oscylował on wokół 1921 USD, co oznacza wzrost o 0,6% lub około 11,50 USD. Ponadto najniższy poziom złota na sesji wyniósł 1908,15 USD, czyli powyżej wsparcia 1900 USD.

Podobnie złoto spot, które śledzi ceny fizycznego złota, również wzrosło i ostatnio było notowane na poziomie 1919,76 USD, co stanowi wzrost o 0,6%.

Odczyt indeksu PCE wspiera ceny złota

Odczyt indeksu PCE (Personal Consumption Expenditures) był zgodny z odczytami ekonomistów, które wskazywały na spowolnienie inflacji. Spowodowało to wzrost cen aktywów niedochodowych, takich jak złoto.

W końcu Rezerwa Federalna uważnie obserwuje zarówno bazowy, jak i główny indeks PCE, aby decydować o swojej polityce stóp procentowych. Jeśli spojrzymy na główny wskaźnik PCE, to wyniósł on około 6,39%, podczas gdy CPE wzrósł o 4%. Oba te indeksy są wykorzystywane do śledzenia inflacji, a odczyt pokazuje, że ekspansja inflacji jest rzeczywiście powolna.

Musimy jednak również wziąć pod uwagę fakt, że Fed nie może tolerować niczego wyższego niż 2% w ujęciu rocznym. Dlatego też stopa procentowa w USA wynosi obecnie blisko 5%, co jest jednym z najwyższych poziomów od kilku lat.

Podsumowując, ogólny obraz danych gospodarczych wskazuje na spowolnienie inflacji, ale nadal pozostaje ona wyższa niż cel Fed. Według niektórych ekspertów, sektor mieszkaniowy i zwiększone koszty pracy są głównymi przyczynami wysokiej inflacji w ciągu ostatnich kilku lat.

Ogólnie rzecz biorąc, wydaje się, że każdy sygnał ze strony Fed o zakończeniu polityki podwyżek stóp procentowych jeszcze bardziej wzmocni ceny złota. W końcu widzieliśmy już wzrost cen złota w nadziei na obniżki stóp po ostatnim odczycie inflacji.

Autor

  • Sandra Summers

    Sandra jest naszym najnowszym dodatkiem do zespołu profesjonalnych handlowców w inwestowaconline.com. Z 6-letnim doświadczeniem w handlu, zajmując się kryptowalutami, blockchain i możliwościami arbitrażu, Sandra jest kluczem do utrzymania naszych użytkowników na bieżąco z najnowszymi innowacjami i trendami, co z pewnością pomoże każdemu podjąć najlepszą decyzję w świecie handlu. Kiedy nie nurkuje głęboko w liczbach, lubi wspinaczkę górską i długie spacery w Pradze, gdzie mieszka.

Scroll to Top
Przewiń do góry