Ceny złota spadają z 2050 USD, ponieważ oczekiwania dotyczące cięcia stóp zanikają.

Ceny złota spadają z 2050 USD, ponieważ oczekiwania dotyczące cięcia stóp zanikają.

Ceny złota doświadczyły nowej fali wyprzedaży w poniedziałek, ponieważ raport NFP i słabnące oczekiwania na obniżki stóp procentowych wzmocniły dolara. Najważniejsze jest to, że inwestorzy mogą pamiętać o obniżkach stóp w marcu, co ostatecznie czyni dolara lepszą opcją niż złoto.

W tym wszystkim złoto (XAU/USD) wycofało się z maksimów w pobliżu 2050 USD, ponieważ najbliższy termin obniżek stóp to maj 2024 r. I odwrotnie, dolar cieszy się sytuacją, ponieważ osiągnął już 2-miesięczne maksima, podczas gdy rentowności obligacji również odnotowują zyski.

Złoto spot w dół o -0,4%

Ogólnie rzecz biorąc, złoto spot spadło o -0.4%, co spowodowało, że zbliżyło się do poziomu 2031 USD. Jeśli chodzi o kontrakty terminowe na złoto (kwiecień), cena handlowa wynosi 2047 USD ze zmianą o -0.3%.

Spadek cen złota rozpoczął się w piątek, kiedy raport NFP pokazał odporność amerykańskiego rynku pracy. Oznacza to, że Rezerwa Federalna ma teraz więcej miejsca i czasu na zmianę polityki pieniężnej.

Prezes Fed wyjaśniła niedawno, że będzie działać ostrożnie, zanim rozważy poluzowanie polityki pieniężnej w 2024 roku. A jeśli weźmiemy pod uwagę ostatni raport NFP, Fed nie ma się czym martwić w perspektywie krótkoterminowej.

Według narzędzia CME Fed Watch, szanse na marcową obniżkę stóp spadły niemal do zera. Dodatkowo, eksperci pokładają nadzieję w cięciach stóp w czerwcu.

Fakt, że obecne stopy procentowe utrzymają się jeszcze przez kilka miesięcy, może lepiej wpłynąć na złoto spot i kontrakty terminowe na złoto. W rezultacie inwestorzy wahają się teraz przed zakupem złota w zamian za dolara.

Mimo to jedynym czynnikiem, który pcha złoto w górę, jest popyt na bezpieczną przystań. Obecna sytuacja na Bliskim Wschodzie powstrzymuje ceny złota przed spadkiem.

Dlatego złoto respektuje poziom wsparcia 2000 USD, a szanse na osiągnięcie maksimów z 2023 r. są nadal aktualne.

Autor

  • Sandra Summers

    Sandra jest naszym najnowszym dodatkiem do zespołu profesjonalnych handlowców w inwestowaconline.com. Z 6-letnim doświadczeniem w handlu, zajmując się kryptowalutami, blockchain i możliwościami arbitrażu, Sandra jest kluczem do utrzymania naszych użytkowników na bieżąco z najnowszymi innowacjami i trendami, co z pewnością pomoże każdemu podjąć najlepszą decyzję w świecie handlu. Kiedy nie nurkuje głęboko w liczbach, lubi wspinaczkę górską i długie spacery w Pradze, gdzie mieszka.

Scroll to Top
Przewiń do góry