GBP/USD stabilnie powyżej 1,2650 w obliczu decyzji Boe

GBP/USD stabilnie powyżej 1,2650 w obliczu decyzji Boe

Posiedzenie Banku Anglii zakończyło się bez zmiany stopy procentowej (5,25%). Po tej wiadomości GBP/USD zmienił się na plus, a nawet odwrócił część swoich dziennych strat.

Pod koniec dnia GBP/USD znajdował się powyżej strefy wsparcia 1,2650, ponieważ większość członków BoE nadal nie jest gotowa do cięcia stóp. Ponadto nawet gubernator BoE powiązał stopę inflacji i inne dane ekonomiczne z pivotem polityki.

Wykres Gbp/Usd pokazuje RSI poniżej 40

Bliższe spojrzenie na RSI na 4-godzinnym wykresie GBP / USD pokazuje, że jego odczyt spadł poniżej 40. Co więcej, ostatnie trzy zamknięcia na wykresie 4-godzinnym były również poniżej głównych linii SMA (100 i 200), co oznacza, że niedźwiedzi impet jest nadal silny.

Poniższe strefy wsparcia pokazują, że 1,2650 pozostaje kluczowy, ponieważ 23,6% zniesienia fibo jest również obecne tutaj. Jeśli więc GBP/USD spadnie poniżej uchwytu 1.2650, otworzy to drzwi do 1.2600, a następnie wsparcia 1.2540, gdzie znajduje się zniesienie fibo 38.2%.

Wzrost pokazuje najbliższy opór na uchwycie 1,2700, gdzie znajdują się linie 200 i 100 SMA. Następny poziom to 1,2760, a następnie statyczny poziom 1,2780.

Chociaż odczyty techniczne są nadal istotne, decyzje BoE i Fed zajęły teraz centralne miejsce. Niezależnie od tego, który bank centralny pierwszy zdecyduje się na obniżkę stóp procentowych, przegra bitwę na GBP/USD.

BoE nie zmienił stopy procentowej, podczas gdy Fed podjął taką samą decyzję na ostatnim posiedzeniu. Ponadto oba banki centralne wyjaśniły, że zmiana stopy procentowej będzie powiązana z danymi ekonomicznymi i inflacją.

Przed piątkową sesją GBP/USD prawdopodobnie wejdzie w fazę konsolidacji, ponieważ traderzy będą przygotowywać się na nadchodzący tydzień. Istnieje również szansa, że piątkowy zestaw danych może wpłynąć na następny ruch GBP/USD.

Autor

  • Sandra Summers

    Sandra jest naszym najnowszym dodatkiem do zespołu profesjonalnych handlowców w inwestowaconline.com. Z 6-letnim doświadczeniem w handlu, zajmując się kryptowalutami, blockchain i możliwościami arbitrażu, Sandra jest kluczem do utrzymania naszych użytkowników na bieżąco z najnowszymi innowacjami i trendami, co z pewnością pomoże każdemu podjąć najlepszą decyzję w świecie handlu. Kiedy nie nurkuje głęboko w liczbach, lubi wspinaczkę górską i długie spacery w Pradze, gdzie mieszka.

Scroll to Top
Przewiń do góry