GBP/USD handluje z byczym nastawieniem w pobliżu 1,275

GBP/USD handluje z byczym nastawieniem w pobliżu 1,275

GBP/USD zmienił kierunek na wzrostowy w obliczu słabości USD. W rezultacie parę można zobaczyć na 2-tygodniowym maksimum w pobliżu uchwytu 1.2750.

Według ekonomistów wzrost GBP/USD wynikał ze słabości dolara, która miała miejsce pomimo mocnego odczytu PMI ze strony USA. Szerszy obraz sugeruje, że apetyt na ryzyko i inne dynamiki wspierają bycze GBP/USD.

1,2750 zbiega się z 20 i 50 Sma

Uchwyt 1.2750 jest niezbędny dla GBP/USD, ponieważ 20, 50, a nawet 100 SMA znajdują się w jego pobliżu na wykresie 4-godzinnym. Jeśli 1.2750 może działać jako poziom wsparcia, następnym celem będzie 1.2760, a następnie uchwyt 1.2780. Następny będzie poziom 1,2820, znacząca strefa oporu.

Z drugiej strony, najbliższe wsparcie można znaleźć w okolicach 1,2680, gdzie znajduje się 200 SMA. Następnie GBP/USD może zobaczyć wsparcie na poziomie 1.2650, gdzie znajduje się 50 SMA.

Bliższe spojrzenie na akcję cenową GBP/USD pokazuje, że para spadła po dotknięciu 1,2750. Straciła prawie 100 pipsów podczas sesji w USA. Jednak nastroje związane z ryzykiem poprawiły się podczas następnej sesji, co pozwoliło parze odzyskać większość strat.

Oczekuje się, że wskaźnik S&P PMI z Wielkiej Brytanii osiągnie 52,2 w styczniu, według ekonomistów. W grudniu odczyt wyniósł 52,1, co sugeruje, że odczyt 52,2 jest wykonalny w obecnych okolicznościach.

Jeśli jednak nadchodzący odczyt PMI spadnie poniżej 50, będzie to znak, że Bank Anglii będzie dążył do zmiany polityki. W takim przypadku GBP znajdzie się pod presją i prawdopodobnie spowoduje niedźwiedzi kurs GBP/USD.

Odczyt PMI z USA ma również zostać opublikowany później, co czyni rzeczy bardziej interesującymi dla GBP / USD. Odczyt PMI dla sektora usług prawdopodobnie będzie wyższy niż 50 w styczniu. Odczyt wyższy od oczekiwań zwiększy popyt na USD i spowoduje spadek GBP/USD.

Chociaż odczyt PMI jest kluczowy dla GBP/USD, inwestorzy będą zwracać szczególną uwagę na PKB za IV kwartał.

Autor

  • Sandra Summers

    Sandra jest naszym najnowszym dodatkiem do zespołu profesjonalnych handlowców w inwestowaconline.com. Z 6-letnim doświadczeniem w handlu, zajmując się kryptowalutami, blockchain i możliwościami arbitrażu, Sandra jest kluczem do utrzymania naszych użytkowników na bieżąco z najnowszymi innowacjami i trendami, co z pewnością pomoże każdemu podjąć najlepszą decyzję w świecie handlu. Kiedy nie nurkuje głęboko w liczbach, lubi wspinaczkę górską i długie spacery w Pradze, gdzie mieszka.

Scroll to Top
Przewiń do góry