Złoto zamyka się poniżej poziomu 2000, ponieważ zbliża się kryzys zadłużenia USA

Złoto spada poniżej 1970 USD wśród rosnących rentowności amerykańskich obligacji

Wygląda na to, że kryzys zadłużenia w Stanach Zjednoczonych wpływa nie tylko na bardziej ryzykowne aktywa… W rzeczywistości nawet żółty metal (złoto) odczuwa gorąco, ponieważ Stany Zjednoczone zbliżają się do pełnego kryzysu zadłużenia, jeśli pułap zadłużenia nie zostanie podniesiony.

Złoto jest uważane za zabezpieczenie przed wszelkimi kłopotami gospodarczymi, ale wydaje się, że nawet to się ostatnio zmienia. Po raz pierwszy w ciągu ostatnich 2 tygodni złoto spadło poniżej poziomu 2000 USD, co jest oznaką słabości. Wcześniej złoto zyskiwało, gdy inwestorzy uciekali w bezpieczne rejony.

Jeśli spojrzymy na czerwcowy kontrakt na dostawę złota, oscylował on w pobliżu 1993 USD po zamknięciu dnia z 1,5% spadkiem. Złoto osiągnęło jednak najniższy poziom 1989,25 USD; ostatecznie ustabilizowało się na poziomie 1993 USD. 4 maja złoto zdołało osiągnąć poziom 2085 USD, który był najwyższy w historii.

Złoto spot osiągnęło poziom $1987,62

Jeśli spojrzymy na ceny złota spot, to również spadły i ostatnio były notowane w pobliżu $1987.62. Ogólnie rzecz biorąc, ceny złota spot spadły o 1,4% lub około 28,84 USD.

Spadek cen złota spot i kontraktów terminowych nastąpił w czasie, gdy indeks dolara amerykańskiego zyskał na sile po zamknięciu powyżej poziomu 102. Podobnie, rentowność 10-letnich obligacji amerykańskich również osiągnęła 3,572% z powodu niepewności.

Wszystko to dzieje się z powodu sporu o pułap zadłużenia w Waszyngtonie, który nie został jeszcze ostatecznie zakończony. Krążą pogłoski, że strony zgodzą się na dwupartyjne porozumienie w sprawie podniesienia pułapu zadłużenia.

Według jednego z analityków OANDA, złoto jest niższe, ponieważ rynek oczekuje na jakąś znaczącą aktualizację dotyczącą kwestii pułapu zadłużenia. W rzeczywistości analitycy stwierdzili, że ceny złota spadły, ponieważ inwestorzy przygotowywali się na coś złego.

Jednak pomimo tych wszystkich teorii, nikt tak naprawdę nie zna prawdziwego katalizatora spadku cen złota. W końcu złoto jest zawsze uważane za zabezpieczenie przed ryzykiem. W oparciu o tę teorię złoto powinno rosnąć, a nie spadać!

Autor

  • Sandra Summers

    Sandra jest naszym najnowszym dodatkiem do zespołu profesjonalnych handlowców w inwestowaconline.com. Z 6-letnim doświadczeniem w handlu, zajmując się kryptowalutami, blockchain i możliwościami arbitrażu, Sandra jest kluczem do utrzymania naszych użytkowników na bieżąco z najnowszymi innowacjami i trendami, co z pewnością pomoże każdemu podjąć najlepszą decyzję w świecie handlu. Kiedy nie nurkuje głęboko w liczbach, lubi wspinaczkę górską i długie spacery w Pradze, gdzie mieszka.

Scroll to Top
Przewiń do góry