Złoto (Xau/Usd) poniżej 2050 USD w obliczu niepewności.

Złoto (Xau/Usd) poniżej 2050 USD w obliczu niepewności.

Notowania złota pozostawały mieszane podczas czwartkowej sesji, ponieważ rośnie niepewność co do harmonogramu zbliżającej się obniżki stóp procentowych przez Fed.

Ta niepewność utrzymuje złoto pod presją, podczas gdy dolar amerykański cieszy się niewielkim wzrostem. Ponadto dane NFP również zwróciły inwestorów w kierunku dolara i złota.

Poziomy oporu 2100 USD i 2050 USD przed nami

Najważniejsze jest to, że złoto znajduje się pod presją, ponieważ handluje poniżej poziomów oporu 2100 USD i 21050 USD. Inne aktywa niedochodowe pozostaną słabe, chyba że uzyskamy pewność ze strony Fed.

W ostatnich dniach grudnia 2023 r. obserwowano silny wzrost cen złota. W tamtym czasie rynek był optymistycznie nastawiony, że kolejna obniżka stóp procentowych nastąpi dopiero za trzy miesiące. Teraz jednak sytuacja dotycząca obniżek stóp Fed i złota całkowicie się zmieniła.

Kolejnym niedźwiedzim czynnikiem dla żółtego metalu jest realizacja zysków. Wraz z początkiem 2024 r. wielu inwestorów opuściło swoje pozycje w złocie, aby zrealizować zyski lub zrównoważyć portfel.

Na razie złoto spot można zobaczyć w pobliżu 2043 USD ze zmianą +0.1% w dziennych ramach czasowych. Jeśli chodzi o kontrakty terminowe na złoto, notowane są one na poziomie 2050 USD ze zmianą o +0,4%. W ciągu pierwszych dwóch dni 2024 r. złoto spot i kontrakty futures na złoto zamknęły się ze zmianą -1%.

Słoniem w pokoju są wątpliwości Rezerwy Federalnej, które nadal budzą wątpliwości na rynku walutowym i metali szlachetnych. Przewodniczący Fed powiedział coś, podczas gdy członkowie Fed podzielili się czymś zupełnie innym!

Mimo to w 2024 r. Rezerwa Federalna prawdopodobnie obniży stopy procentowe o 75 punktów bazowych. Nie wiadomo jednak, kiedy to nastąpi.

Spojrzenie na amerykańską gospodarkę pokazuje, że rok 2024 jest mile widziany ze stopą inflacji wyższą niż 2%. Pomimo wszystkich wysiłków mających na celu kontrolowanie inflacji, sprawy nadal nie są pod kontrolą Fed.

Według CME Fedwach, marcowe posiedzenie zakończy się obniżką stóp o 25 punktów bazowych, ponieważ szanse na to wynoszą obecnie 65%! Wręcz przeciwnie, istnieje 35% szans na brak podwyżki stóp procentowych podczas posiedzenia w marcu 2023 roku.

Autor

  • Sandra Summers

    Sandra jest naszym najnowszym dodatkiem do zespołu profesjonalnych handlowców w inwestowaconline.com. Z 6-letnim doświadczeniem w handlu, zajmując się kryptowalutami, blockchain i możliwościami arbitrażu, Sandra jest kluczem do utrzymania naszych użytkowników na bieżąco z najnowszymi innowacjami i trendami, co z pewnością pomoże każdemu podjąć najlepszą decyzję w świecie handlu. Kiedy nie nurkuje głęboko w liczbach, lubi wspinaczkę górską i długie spacery w Pradze, gdzie mieszka.

Scroll to Top
Przewiń do góry