Złoto wzrosło o 1,4% w ciągu tygodnia po mieszanym raporcie o zatrudnieniu

Złoto (Xau/Usd) poniżej 2050 USD w obliczu niepewności.

Przed piątkowym raportem NFP ceny złota znajdowały się na 1-miesięcznym maksimum. Jednak po opublikowaniu mieszanego raportu NFP i danych ISM, złoto (XAU/USD) skonsolidowało się i zakończyło tydzień wzrostem o 1,4%.

Bliższe spojrzenie na raport NFP pokazuje, że liczba nowych miejsc pracy wygenerowanych w sierpniu była większa niż w lipcu. Jednak wzrost płac nie był tak dobry, a stopa bezrobocia również wzrosła. Mieszany raport wcale nie pomógł dolarowi, dopóki nie opublikowano wskaźnika PMI ISM, który był lepszy od oczekiwań.

Kontrakty terminowe na złoto i złoty spot nieznacznie pozytywne

W rezultacie dolar zyskał na sile i zepchnął w dół większość innych aktywów, w tym także żółty metal. W piątek grudniowy kontrakt terminowy na złoto osiągnął poziom 1981,70 USD, co jest najwyższym poziomem w ciągu ostatniego miesiąca. Jednak kontrakt futures również spadł i zamknął tydzień na poziomie 1967,10 USD.

Ceny spot złota są obecnie notowane na poziomie 1940,61 USD, co oznacza wzrost o 0,03% (0,49 USD) w ciągu dnia. Mówiąc prościej, złoto spot tylko nieznacznie zyskało w ciągu dnia i zakończyło tydzień.

Chociaż raport NFP był mieszany, zasygnalizował, że w najbliższym czasie możemy nie zobaczyć dalszych podwyżek stóp procentowych. To dobra wiadomość dla złota, które nie radzi sobie dobrze w środowisku wysokich stóp procentowych. Według jednego z ekspertów z ONADA, jest to coś, co zostanie docenione przez większość ryzykownych aktywów, w tym złoto.

Patrząc w przyszłość, istnieją 3 okazje, kiedy Fed może podnieść stopy procentowe w 2023 r., w tym 20 września i 1 listopada. Następnie 13 grudnia odbędzie się kolejne posiedzenie FOMC, na którym zostanie podjęta decyzja o polityce stóp procentowych.

Jeśli nie dojdzie do kolejnych podwyżek stóp na wrześniowym i listopadowym posiedzeniu, będzie to korzystne dla złota i może pomóc spotowi ponownie przekroczyć poziom 2000 USD.

Autor

  • Sandra Summers

    Sandra jest naszym najnowszym dodatkiem do zespołu profesjonalnych handlowców w inwestowaconline.com. Z 6-letnim doświadczeniem w handlu, zajmując się kryptowalutami, blockchain i możliwościami arbitrażu, Sandra jest kluczem do utrzymania naszych użytkowników na bieżąco z najnowszymi innowacjami i trendami, co z pewnością pomoże każdemu podjąć najlepszą decyzję w świecie handlu. Kiedy nie nurkuje głęboko w liczbach, lubi wspinaczkę górską i długie spacery w Pradze, gdzie mieszka.

Scroll to Top
Przewiń do góry