Złoto traci na popularności, ale utrzymuje się powyżej 2000 r. w obliczu kolejnych podwyżek stóp procentowych

Złoto zyskuje 5%, ale wsparcie na poziomie 1900 USD pozostaje słabe

Po nowym raporcie o zatrudnieniu w USA stało się jasne, że Fed nie zatrzyma się w najbliższym czasie. Oznacza to, że do końca 2023 r. nastąpi wzrost stóp procentowych, co nie jest dobrą wiadomością dla złota i innych aktywów niedochodowych.

Po raporcie ceny złota spadły z wysokiego poziomu 2080 USD i na krótko spadły poniżej 2000 USD. Obecnie czerwcowy kontrakt na złoto wynosi 20234,80 USD, czyli o 30,90 USD mniej niż ostatnio.

Cena spot złota wynosi 2015,69 USD

Jeśli spojrzymy na cenę spot złota, jest ona bliska $2015.69, czyli 1.7% od ostatniego maksimum. Wcześniej podczas sesji cena spot złota spadła poniżej poziomu wsparcia 2000 USD. W rzeczywistości złoto spot zdołało dotknąć najniższego w ciągu dnia poziomu 19996 USD tylko po to, by wskoczyć z powrotem powyżej 2K USD.

W większości ekonomiści spodziewali się, że amerykańska gospodarka doda 180 tys. nowych miejsc pracy. Dane pokazały jednak 253 tys. nowych miejsc pracy w amerykańskiej gospodarce, czyli o 40% więcej niż oczekiwano. Ostatecznie jednak departament zrewidował dane za marzec z 263 tys. do zaledwie 165 tys.

Nie zapominajmy jednak, że liczba miejsc pracy jest tym, co ma największe znaczenie dla traderów. A jeśli spojrzymy na to, staje się jasne, że wszelkie nadzieje na przerwę w podwyżkach stóp procentowych w czerwcu nie są już na kartach.

Ponadto Fed jasno dał do zrozumienia, że jego polityka będzie kierowana danymi, a nie emocjami czy polityką. Jednak najważniejszym wydarzeniem jest zdecydowanie siła amerykańskiego rynku pracy, który nadal pozostaje silny.

Wszystko to oznacza, że Fed może kontynuować walkę z inflacją w formie podwyżek stóp procentowych. A taka polityka to zła wiadomość dla złota, srebra i innych towarów. W rzeczywistości oznaczałoby to również większą siłę USD w nadchodzących miesiącach, ponieważ inne banki centralne wstrzymują swoją politykę podwyżek stóp.

Autor

  • Sandra Summers

    Sandra jest naszym najnowszym dodatkiem do zespołu profesjonalnych handlowców w inwestowaconline.com. Z 6-letnim doświadczeniem w handlu, zajmując się kryptowalutami, blockchain i możliwościami arbitrażu, Sandra jest kluczem do utrzymania naszych użytkowników na bieżąco z najnowszymi innowacjami i trendami, co z pewnością pomoże każdemu podjąć najlepszą decyzję w świecie handlu. Kiedy nie nurkuje głęboko w liczbach, lubi wspinaczkę górską i długie spacery w Pradze, gdzie mieszka.

Scroll to Top
Przewiń do góry