Złoto spada poniżej 1970 USD wśród rosnących rentowności amerykańskich obligacji

Złoto spada poniżej 1970 USD wśród rosnących rentowności amerykańskich obligacji

Spadek złota (XAU/USD) przedłużył się podczas poniedziałkowej sesji i zepchnął metal szlachetny poniżej poziomu wsparcia 1970 USD. Ponieważ w ciągu najbliższych kilku dni nie zaplanowano żadnych danych ekonomicznych wysokiego szczebla, jest bardzo mało prawdopodobne, aby ceny złota znalazły jakiekolwiek wsparcie w krótkim okresie.

Z jednej strony, złoto zmaga się z niedźwiedzią presją, podczas gdy z drugiej strony gra z 21 SMA. Biorąc pod uwagę, jak złoto powróciło z wysokich poziomów w piątek, konfiguracja techniczna stała się jeszcze bardziej interesująca.

Ceny złota celują we wsparcie na poziomie 1950 USD

Według analityków, jeśli złoto nie zdoła ustanowić dobrego zamknięcia na wykresie dziennym, wywoła to większą presję niedźwiedzi. W rezultacie ceny złota mogą spaść w kierunku regionu 1955-1950 USD.

Wszelkie dalsze spadki cen złota zakończą się wyzwaniem dla 200 SMA, która obecnie wykazuje nachylenie rosnące. Następnie mamy poziom wsparcia 1944 USD, który jest również najniższym poziomem z 14 listopada.

Ponadto RSI (14) również wykazuje negatywny trend, ale nadal znajduje się powyżej środkowego poziomu, co jest znakiem, że spadek będzie tymczasowy.

Z drugiej strony, poziom 1991 USD okaże się trudnym oporem, ponieważ również pokrywa się z negatywną linią trendu. Następnie znajduje się strefa oporu 1993 USD, która jest również maksimum piątkowej sesji. Według ekspertów, jakakolwiek dalsza presja wzrostowa pozwoli żółtemu metalowi dotknąć poziomu 2000 USD.

Ogólnie rzecz biorąc, nastroje na rynku wydają się poprawiać podczas poniedziałkowej sesji, ponieważ dane z Japonii i Chin pokazują optymizm. Chociaż PBOC nie wprowadził żadnych zmian w swoim LPR, akcje nieruchomości w Chinach nadal cieszą się dobrym wzrostem.

Jednocześnie oczekuje się również osłabienia dolara amerykańskiego ze względu na pogłoski o obniżkach stóp od przyszłego roku. Jest to więc kolejny czynnik, który będzie wspierał wzrost cen złota w dłuższej perspektywie.

Autor

  • Sandra Summers

    Sandra jest naszym najnowszym dodatkiem do zespołu profesjonalnych handlowców w inwestowaconline.com. Z 6-letnim doświadczeniem w handlu, zajmując się kryptowalutami, blockchain i możliwościami arbitrażu, Sandra jest kluczem do utrzymania naszych użytkowników na bieżąco z najnowszymi innowacjami i trendami, co z pewnością pomoże każdemu podjąć najlepszą decyzję w świecie handlu. Kiedy nie nurkuje głęboko w liczbach, lubi wspinaczkę górską i długie spacery w Pradze, gdzie mieszka.

Scroll to Top
Przewiń do góry