Złoto spada poniżej 1900 USD w obliczu odbicia rentowności amerykańskich obligacji

Złoto (Xau/Usd) poniżej 2050 USD w obliczu niepewności.

Po przekroczeniu poziomu 19 tys. dolarów, ceny złota ponownie spadły, ponieważ presja na sprzedaż nasiliła się. Według ekspertów, było to głównie spowodowane wzrostem rentowności amerykańskich obligacji, które przekroczyły już poziom 4,3%.

Oprócz gwałtownego wzrostu rentowności amerykańskich obligacji, dolar amerykański również wykazuje siłę, co jest kolejnym czynnikiem, który mocno wpływa na ceny żółtego metalu.

Sprzedający obecni w pobliżu poziomu 19 tys.

W ciągu ostatnich 2 dni ceny złota zachowywały się zgodnie z załamaniem schematu technicznego. Jednak żółty metal spotkał się z nowymi zleceniami sprzedaży powyżej poziomu 1900 USD. Dolar amerykański (USD) również nie radzi sobie zbytnio ze swoją ostatnią siłą, co jest powodem, dla którego niedźwiedzi trend na złocie nie jest tak silny.

Zarówno złoto, jak i dolar amerykański mają równe szanse. Innymi słowy, zarówno sprzedający, jak i kupujący złoto mają równe szanse.

Teraz, jeśli spojrzymy na powód, dla którego złoto zdołało dotknąć 1900 USD, było to głównie spowodowane korektą obserwowaną w walucie USD. Podobnie wielu inwestorów bierze pod uwagę fakt, że Fed może już nie podnieść stóp procentowych.

Ponieważ wyniki USD są bezpośrednio powiązane z gospodarką USA, nie możemy również ignorować amerykańskich danych ekonomicznych. Po pierwsze, rynek pracy wykazuje dobre oznaki, co oznacza, że Fed będzie miał większą kontrolę nad polityką stóp procentowych. Jednocześnie mamy również przemówienie Jerome Powella, który może również mówić o recesji w USA.

Ogólnie rzecz biorąc, szerszy obraz pod względem cen złota jest teraz bezpośrednio powiązany z Jackson Hole, a zwłaszcza z przemówieniem prezesa Fed. Zapewni to wskazówki dotyczące polityki stóp procentowych, a tym samym będzie miało duży wpływ na żółty metal, który jest aktywem niedochodowym.

Autor

  • Sandra Summers

    Sandra jest naszym najnowszym dodatkiem do zespołu profesjonalnych handlowców w inwestowaconline.com. Z 6-letnim doświadczeniem w handlu, zajmując się kryptowalutami, blockchain i możliwościami arbitrażu, Sandra jest kluczem do utrzymania naszych użytkowników na bieżąco z najnowszymi innowacjami i trendami, co z pewnością pomoże każdemu podjąć najlepszą decyzję w świecie handlu. Kiedy nie nurkuje głęboko w liczbach, lubi wspinaczkę górską i długie spacery w Pradze, gdzie mieszka.

Scroll to Top
Przewiń do góry