Złoto przekracza poziom 1980 wśród spadających rentowności obligacji USA

Deficyt handlowy USA w listopadzie spadł o 2,0%

Wydaje się, że złoto korzysta ze słabszego USD, gdyż podczas poniedziałkowej sesji przekroczyło poziom 1980 USD. Rentowność amerykańskich obligacji 10-letnich była ostatnio widziana poniżej 3,5% po tym, jak zmieniła się na minusie w ciągu dnia.

Ostatnie dane ISM Manufacturing PMI są również ponure, co również napędza bycze momentum na XAU/USD (złoto). Ponadto, wskaźnik RSI(14) porusza się obecnie w terytorium wyprzedania, co również dodaje odwagi złotym bykom.

Kłopoty przed złotymi bykami

To, że widzieliśmy kilka byczych ruchów na złocie, nie oznacza, że wybrzeże jest czyste… Wskaźnik MACD jest niedźwiedzi, a linia trendu wzrostowego również została ostatnio przebita. Ponadto, XAU/USD nadal handluje poniżej 100 HMA i 200 HMA.

Wszystkie te czynniki sprawiają, że niedźwiedzie na XAU/USD mają nadzieję na powrót… Oznacza to, że XAU/USD zmienił się w byka tylko na krótki okres, podczas gdy niedźwiedzie znaki są nadal obecne wokół nas.

Na podstawie tych informacji wydaje się, że ożywienie na złocie nie zostanie potwierdzone, dopóki nie zobaczymy wybicia powyżej oporu 1960 USD.

A zaraz po poziomie $1960 mamy poziom $1970, który również dostarczy kłopotów złotym bykom.

Innym ważnym odczytem technicznym, którego nie można przegapić, jest opór z 20 marca, który nadal nachylony jest w dół. Obszar ten jest na razie obecny w okolicach $1987 i również będzie stanowił ograniczenie dla ceny złota.

W międzyczasie, przełamanie swing low znajdującego się na poziomie 1950$ wyśle ceny złota w pobliże poziomu 1933$.

Na podstawie wszystkich tych informacji ceny złota, pomimo krótkoterminowego ożywienia, nadal pozostają pod wpływem niedźwiedzi.

A jeśli Fed rzeczywiście wprowadzi kolejną podwyżkę stóp, wtedy ceny złota ponownie skierują się na południe wśród rosnącej siły USD. Ale to jest odległe i będziemy musieli poczekać na najbliższe posiedzenie Fed, aby zobaczyć wyniki.

Autor

  • Sandra Summers

    Sandra jest naszym najnowszym dodatkiem do zespołu profesjonalnych handlowców w inwestowaconline.com. Z 6-letnim doświadczeniem w handlu, zajmując się kryptowalutami, blockchain i możliwościami arbitrażu, Sandra jest kluczem do utrzymania naszych użytkowników na bieżąco z najnowszymi innowacjami i trendami, co z pewnością pomoże każdemu podjąć najlepszą decyzję w świecie handlu. Kiedy nie nurkuje głęboko w liczbach, lubi wspinaczkę górską i długie spacery w Pradze, gdzie mieszka.

Scroll to Top
Przewiń do góry