Złoto przekracza $1920, a ożywienie nabiera tempa

Złoto (Xau/Usd) poniżej 2050 USD w obliczu niepewności.

Złoto (XAU/USD) nie rozpoczęło tego tygodnia w pozytywnym tonie, ponieważ straciło uchwyt $910 pod presją niedźwiedzi. Jednak rentowność 10-letnich obligacji stała się ujemna, co uratowało złoto przed dziennymi minimami.

Ujemna presja na rentowności zepchnęła je poniżej poziomu 4,7%, a tym samym udzieliła bardzo potrzebnego wsparcia złotu, które obecnie notowane jest powyżej poziomu 1920 USD.

Analiza techniczna złota sugeruje, że nawet jeśli presja niedźwiedzi pojawi się ponownie, poziom 1900 USD pozostanie ważnym poziomem wsparcia. Jednocześnie 100 SMA (d1) jest również obecna w pobliżu poziomu 900 USD, co czyni go ważnym punktem obrotu.

1868 USD pozostaje ważnym poziomem wsparcia

Ale jeśli złote niedźwiedzie przełamią poziom 19 tys. dolarów, następnym wsparciem będzie poziom 1868 dolarów, a następnie 1860 dolarów, a następnie 1850 dolarów.

Wręcz przeciwnie, konsekwentna dynamika zakupów oznacza, że złoto (XAU/USD) dotknie poziomu 1932 USD (maksimum). Ponieważ poziom ten jest znaczący, oznacza to, że przed dalszym wzrostem konieczne będzie zdecydowane przełamanie. Kolejnymi znaczącymi poziomami oporu, na które traderzy złota (XAU/USD) muszą uważać, są $1945, $1950 i $1975.

W piątek ceny złota osiągnęły poziom 1932 USD, który był również 3-tygodniowym maksimum dla żółtego metalu. Chociaż żółty metal znajduje się poniżej 3-tygodniowego maksimum, nadal nie ma wyraźnego kierunku, ponieważ napięcie geopolityczne i polityka Fed powodują, że rynek zachowuje ostrożność.

Scenariusz byka również nie jest tak silny, ponieważ nie udało mu się utrzymać ruchu powyżej 200 SMA. W połączeniu z rentownościami amerykańskich obligacji i zleceniami sprzedaży złota, sugeruje to, że żółty metal ma przed sobą kłopoty.

Aby uzyskać znaczącą zwyżkową dynamikę złota, 200 SMA na wykresie dziennym będzie musiało zostać ponownie odzyskane. Biorąc jednak pod uwagę sytuację makroekonomiczną, w krótkim terminie wydaje się to mało prawdopodobne.

Autor

  • Sandra Summers

    Sandra jest naszym najnowszym dodatkiem do zespołu profesjonalnych handlowców w inwestowaconline.com. Z 6-letnim doświadczeniem w handlu, zajmując się kryptowalutami, blockchain i możliwościami arbitrażu, Sandra jest kluczem do utrzymania naszych użytkowników na bieżąco z najnowszymi innowacjami i trendami, co z pewnością pomoże każdemu podjąć najlepszą decyzję w świecie handlu. Kiedy nie nurkuje głęboko w liczbach, lubi wspinaczkę górską i długie spacery w Pradze, gdzie mieszka.

Scroll to Top
Przewiń do góry