Złoto przedłuża swój byczy rajd wśród obaw o kryzys finansowy

Złoto spada poniżej 1970 USD wśród rosnących rentowności amerykańskich obligacji

Złoto ponownie stało się bycze po wspięciu się powyżej poziomu 1920 USD. Dzieje się to w czasie, gdy Credit Suisse znalazł się w centrum uwagi z powodu kłopotów finansowych.

W rzeczywistości wzbudziło to obawy przed pełnoprawnym kryzysem finansowym w regionie europejskim. Dlatego też inwestorzy szukają teraz schronienia w bezpiecznych aktywach, takich jak złoto i japoński jen.

Z drugiej strony, amerykańskie 10-letnie obligacje spadają o 6% po upadku amerykańskich banków i ostatnich zawirowaniach wokół Credit Suisse.

Złoto może zmierzać do poziomu 2000$

Wszystkie te czynniki wspólnie napędzają byczy trend na złocie i mogą nawet wypchnąć żółty metal powyżej 2000$.

Na froncie technicznym istnieje szansa, że XAU/USD może tworzyć formację podwójnego szczytu. Wykres dzienny pokazuje, że $1960 jest ważnym oporem i jeśli otrzymamy tutaj odrzucenie, zacznie to wyglądać jak podwójny szczyt.

Aby jednak dodać więcej wiarygodności tej niedźwiedziej formacji, XAU/USD będzie musiało przełamać linię szyi w pobliżu rejonu $1810 – $1800. Obszar ten jest również silnym wsparciem, a odbicie od niego doprowadzi do ruchu bocznego na złocie.

Na plusie ważne poziomy oporu obecne są na 2000$, 2050$ i 2080$. Biorąc pod uwagę obecną sytuację XAU/USD, poziom 1960$ znajduje się przed 2000$.

Nie możemy jednak ignorować faktu, że fundamentalny setup wspiera obecnie bycze złoto. Jeśli obecny kryzys bankowy w USA i Europie ulegnie pogorszeniu, powstrzyma to banki centralne przed podniesieniem stóp.

A wszyscy wiemy, że wysokie stopy procentowe wspierają waluty fiat i sprawiają, że gotówka odpływa z nierentownych aktywów, takich jak złoto.

Ale wyprzedzaniem byłoby stwierdzenie, że czeka nas poważny kryzys bankowy. Credit Suisse ma przecież dobrą reputację i może odbić się od obecnych zawirowań.

Jak na razie zarówno techniczny, jak i fundamentalny front wspiera raczej bycze złoto niż niedźwiedzie!

Autor

  • Sandra Summers

    Sandra jest naszym najnowszym dodatkiem do zespołu profesjonalnych handlowców w inwestowaconline.com. Z 6-letnim doświadczeniem w handlu, zajmując się kryptowalutami, blockchain i możliwościami arbitrażu, Sandra jest kluczem do utrzymania naszych użytkowników na bieżąco z najnowszymi innowacjami i trendami, co z pewnością pomoże każdemu podjąć najlepszą decyzję w świecie handlu. Kiedy nie nurkuje głęboko w liczbach, lubi wspinaczkę górską i długie spacery w Pradze, gdzie mieszka.

Scroll to Top
Przewiń do góry