Złoto podskakuje przed protokołem Fed, miedź pozostaje słaba z powodu kłopotów w Chinach

Złoto (Xau/Usd) poniżej 2050 USD w obliczu niepewności.

W środę ceny złota pozostały na plusie, ponieważ inwestorzy oczekują na protokół z czerwcowego posiedzenia Fed. Tymczasem ceny miedzi spadły z powodu obaw o wojnę handlową między USA a Chinami, która wpłynęłaby na globalny popyt.

W ciągu ostatnich 3 sesji żółty metal pozostawał silny, a nawet odreagował po utracie wsparcia na poziomie 1900 USD w zeszłym tygodniu. Największym powodem presji na ceny złota jest obawa przed kolejnymi podwyżkami stóp procentowych przez Fed.

W chwili pisania tego tekstu cena spot złota wynosiła 1926,38 USD za uncję, podczas gdy kontrakty terminowe na złoto były notowane w pobliżu 1933,85 USD za uncję.

Protokół z posiedzenia Fed pozostaje w centrum uwagi

Wygląda na to, że główna uwaga skupia się teraz na protokołach z ostatnich posiedzeń Fed, ponieważ dostarczyłyby one więcej wskazówek na temat tego, co planuje Fed.

Na ostatnim posiedzeniu bank centralny utrzymał stopy procentowe na niezmienionym poziomie, ale zasygnalizował 2 kolejne podwyżki stóp do końca 2023 roku. Według Fed inflacja pozostaje wysoka, co uzasadnia dalsze działania w postaci podwyżek stóp.

Jerome Powell (prezes Fed) również potwierdził 2 kolejne podwyżki stóp procentowych podczas różnych wystąpień i zeznań w zeszłym tygodniu.

Jeśli spojrzymy na ceny miedzi, są one pod presją po decyzji Chin o zablokowaniu eksportu produktów z germanu i galu. Oba te produkty są niezbędne w procesie produkcji chipów w USA.

Kiedy ostatnio sprawdzaliśmy, kontrakty terminowe na miedź były notowane na poziomie 3,7855 USD/funt i znajdowały się pod presją z powodu napięć na linii USA-Chiny. Ten ruch Chin nastąpił po decyzji USA o zablokowaniu eksportu różnych technologii produkcji chipów.

Wzbudziło to obawy o zakłócenia w globalnym łańcuchu dostaw, ponieważ Chiny zablokowały również eksport ważnych minerałów ziemnych do USA.

Ten ruch Chin ma miejsce w czasie, gdy gospodarka tego kraju już zmaga się ze słabym ożywieniem. Według ekspertów, każdy kolejny ruch ze strony USA lub Chin będzie miał dalszy wpływ na ceny miedzi.

Autor

  • Sandra Summers

    Sandra jest naszym najnowszym dodatkiem do zespołu profesjonalnych handlowców w inwestowaconline.com. Z 6-letnim doświadczeniem w handlu, zajmując się kryptowalutami, blockchain i możliwościami arbitrażu, Sandra jest kluczem do utrzymania naszych użytkowników na bieżąco z najnowszymi innowacjami i trendami, co z pewnością pomoże każdemu podjąć najlepszą decyzję w świecie handlu. Kiedy nie nurkuje głęboko w liczbach, lubi wspinaczkę górską i długie spacery w Pradze, gdzie mieszka.

Scroll to Top
Przewiń do góry