Złoto dotyka 1830 pkt. wśród silnego dolara i wysokich rentowności.

Dolar pozostaje silny na 3-miesięcznym maksimum, ponieważ zakłady na obniżkę stóp zanikają

Cena złota nadal spada i dotknęła 1830 dolarów, najniższego poziomu od początku tego roku! Po danych o sprzedaży detalicznej w USA, rentowność amerykańskich obligacji 10-letnich osiągnęła poziom 3,8% po wzroście o prawie 1%.

W wyniku optymistycznych danych z USA, rentowność obligacji jest wysoka, a dolar amerykański zyskał dodatkowo na sile. Oba te czynniki ciążą mocno na XAU/USD i sprawiły, że dotknął on poziomu 1830$.

1838$ jest następnym wsparciem dla XAU/USD

Zdaniem ekspertów, kolejnym celem dla niedźwiedzi na XAU/USD jest obecnie strefa wsparcia 1838 USD. Aby jednak do niej dotrzeć, złoto będzie musiało najpierw zamknąć się poniżej wczorajszego minimum.

Jakikolwiek dalszy spadek poniżej 1838 USD oznacza, że kolejne wsparcie przy 1825 USD (5 January low) stanie się celem dla niedźwiedzi. Jednakże, może to również oznaczać nowe przyczółki dla byków i możemy zobaczyć kilka zakupów również wokół tego poziomu!

Jeśli spojrzymy na 14-okresowy RSI na wykresie dziennym XAU/USD, wciąż drukuje się on poniżej środkowego poziomu 50. Jest to kolejny znak, że obecne momentum na złocie jest co najwyżej niedźwiedzie.

Aby byki mogły pokazać zaangażowanie, ważne stało się uchwycenie 50 SMA na wykresie dziennym. Jeśli tak się stanie, wtedy złote byki będą rajdować w kierunku oporu przy strefie 1870 USD. Jakakolwiek dalsza zwyżka w pobliżu tego poziomu oznacza, że kolejnym celem dla byków będzie 1890 USD (9 lutego high).

Na razie jednak popyt na dolara amerykańskiego jest wystarczający i wydaje się, że na całym rynku walutowym panuje tryb ożywienia. A ta siła szerokiego rynku nie jest dobrym znakiem dla byków z żółtego złota.

W najbliższym czasie z USA napłynie kilka istotnych danych, które mogą dać nowy impuls do rozwoju gospodarki.

Jeśli jednak skierujemy się w stronę wykresów XAU/USD o dłuższych ramach czasowych i spojrzymy na trendy wieloletnie, stanie się jasne, że złoto ma przewagę nad USD.

Autor

  • Sandra Summers

    Sandra jest naszym najnowszym dodatkiem do zespołu profesjonalnych handlowców w inwestowaconline.com. Z 6-letnim doświadczeniem w handlu, zajmując się kryptowalutami, blockchain i możliwościami arbitrażu, Sandra jest kluczem do utrzymania naszych użytkowników na bieżąco z najnowszymi innowacjami i trendami, co z pewnością pomoże każdemu podjąć najlepszą decyzję w świecie handlu. Kiedy nie nurkuje głęboko w liczbach, lubi wspinaczkę górską i długie spacery w Pradze, gdzie mieszka.

Scroll to Top
Przewiń do góry