Wzrost w amerykańskim sektorze usług rozmija się z oczekiwaniami rynku

Inflacja w USA w listopadzie spadła do 3,1%

Opublikowany niedawno indeks ISM sektora non-manufacturing z USA ujawnił spowolnienie aktywności biznesowej generowanej z sektora usług w marcu.

Dane ujawniają, że presja cenowa w kraju spada, podobnie jak tempo składania nowych zamówień. Ogólnie rzecz biorąc, dane wskazują na ekspansję sektora usług, ale tempo ekspansji jest poniżej prognoz ekonomistów.

ISM Non-Manufacturing Sector Index spada do 51,2

W marcu odczyt indeksu ISM non-manufacturing wyniósł 51,2. Był to niższy odczyt od ostatniego miesiąca, który w lutym wyniósł 55,1. Podobnie, odczyt w styczniu został odnotowany na poziomie 55,2.

Ogólnie rzecz biorąc, pokazuje to trend spowolnienia w sektorze usług w USA począwszy od stycznia do marca. Jednak pomimo stopniowego spadku indeksu, wciąż znajduje się on powyżej środkowej linii 50, co mówi nam, że ekspansja wciąż trwa.

Według Anthony’ego Nievesa (przewodniczący ISM), w ciągu ostatnich kilku miesięcy można było zaobserwować spadek wzrostu w sektorze usług.

W rzeczywistości, ceny płacone związane z nakładami spadły do 59,5. Tak niska wartość była ostatnio widziana tylko w 2022 roku, co mówi nam, że nie wszystko jest dobre dla amerykańskiego sektora usług.

Otrzymane nowe zamówienia również poszły w dół z 62,6 podczas lutego do zaledwie 52,2 w marcu. Według ekspertów, nowe zamówienia z branży usługowej są główną częścią amerykańskiej gospodarki. Tak więc stopniowy spadek nowych zamówień wskazuje również na powolny marsz w kierunku kontrakcji.

Zdaniem ekspertów, ogólny trend sprzedaży był w kraju zdrowy, ale istnieją pewne obawy dotyczące niepewnych perspektyw gospodarczych kraju.

U źródeł kłopotów leży agresywny Fed i jego zaangażowanie w podnoszenie stóp procentowych. Choć polityka ta schłodziła ceny, to jednak odbija się również na całej gospodarce USA.

Autor

  • Sandra Summers

    Sandra jest naszym najnowszym dodatkiem do zespołu profesjonalnych handlowców w inwestowaconline.com. Z 6-letnim doświadczeniem w handlu, zajmując się kryptowalutami, blockchain i możliwościami arbitrażu, Sandra jest kluczem do utrzymania naszych użytkowników na bieżąco z najnowszymi innowacjami i trendami, co z pewnością pomoże każdemu podjąć najlepszą decyzję w świecie handlu. Kiedy nie nurkuje głęboko w liczbach, lubi wspinaczkę górską i długie spacery w Pradze, gdzie mieszka.

Scroll to Top
Przewiń do góry