Wzrost płac w USA jest wciąż powolny pomimo rosnącej od 17 miesięcy inflacji

Deficyt handlowy USA w listopadzie spadł o 2,0%

To już 17 miesiąc z rzędu, kiedy średnie wynagrodzenie godzinowe (realne) w USA. W prostych słowach, pracownicy są obecnie opłacani mniej, podczas gdy inflacja rośnie od 17 miesięcy! Od codziennych zszywek do luksusowych przedmiotów, wszystko drożeje, podczas gdy realne płace poszły w dół!

Te dwie rzeczy stworzyły doskonały przepis na spadek wydatków konsumpcyjnych. Z drugiej strony, znaczna część amerykańskiej gospodarki opiera się na wysokich wydatkach konsumentów – Tak więc, w prostych słowach, amerykańska gospodarka spada z powodu obecnych warunków ekonomicznych!

Eksperci uważają, że polityka Fed w zakresie walki z inflacją może zaszkodzić również amerykańskim pracownikom, którym już teraz trudno jest zapłacić za bale!

Inflacja a wzrost płac w USA

Technicznie rzecz biorąc, płace w USA rosną, jeśli patrzymy tylko na kwoty w dolarach. W marcu 2021 roku średnia płaca godzinowa wynosiła około 30 dolarów, która wzrosła do 32,36 dolarów w sierpniu 2022 roku.

Jednak w tym samym okresie czasu inflacja wzrosła o 11,81%… Opierając się na wskaźniku inflacji, jeśli twój miesięczny budżet wynosił 5000 dolarów wcześniej, teraz potrzebowałbyś około 5591 dolarów dla tego samego budżetu.

Nie zapominajmy również, że nie jest tak łatwo utrzymać pełny 40-godzinny tydzień pracy… Nawet jeśli tak się stanie, średni dochód wzrósł tylko o 368 dolarów!

To mówi nam, że realne średnie płace w USA faktycznie spadły i nie nadążają za inflacją!

Ale co jest przyczyną inflacji? Prostym wyjaśnieniem jest to, że zbyt dużo pieniędzy w gospodarce może spowodować brak równowagi na rynkach. Prowadzi to do zwiększenia popytu, podczas gdy strona podażowa pozostaje taka sama! Więc poprzez obniżenie dochodów ludzi, popyt może być obniżony, a tym samym może również pomóc w inflacji.

Na papierze ta teoria działa naprawdę dobrze, ale nie zapominajmy, że bardzo utrudni życie przeciętnego amerykańskiego pracownika!

Autor

  • Sandra Summers

    Sandra jest naszym najnowszym dodatkiem do zespołu profesjonalnych handlowców w inwestowaconline.com. Z 6-letnim doświadczeniem w handlu, zajmując się kryptowalutami, blockchain i możliwościami arbitrażu, Sandra jest kluczem do utrzymania naszych użytkowników na bieżąco z najnowszymi innowacjami i trendami, co z pewnością pomoże każdemu podjąć najlepszą decyzję w świecie handlu. Kiedy nie nurkuje głęboko w liczbach, lubi wspinaczkę górską i długie spacery w Pradze, gdzie mieszka.

Scroll to Top
Przewiń do góry