Wzrost PKB Korei Południowej będzie wyższy w 2024 r.

Wzrost PKB Korei Południowej będzie wyższy w 2024 r.

Prezydent Korei Południowej wygłosił niedawno oświadczenie na temat wzrostu PKB kraju w 2024 roku. Według niego wzrost PKB przyspieszy w 2024 roku.

Stwierdzenie to opiera się na fakcie, że wzrost PKB Korei Południowej przyspieszył w 2 połowie 2023 roku. Jednocześnie poprawiły się również więzi handlowe między Koreą Południową a USA, co również pozytywnie wpłynie na wzrost PKB.

Prezydent Yoon wyjaśnił również, że administracja bacznie obserwuje sytuację bezpieczeństwa i gospodarczą kraju. Dodał, że jeśli zajdzie taka potrzeba, jego rząd podejmie odpowiednie środki.

Wzrost o 0,6% w II kwartale 2023 r.

Niedawne przemówienie Yoona jest częścią przygotowań do kolejnego budżetu dla kraju. Biorąc pod uwagę pozytywne nastroje rządu, wydaje się, że rok 2024 będzie dobrym rokiem gospodarczym dla kraju.

Innym godnym uwagi komentarzem było tempo wzrostu gospodarczego w kraju. Rząd Korei Południowej uważa, że wzrost PKB kraju w 2024 r. będzie wyższy niż w przypadku większości dużych gospodarek.

W drugim kwartale 2023 r. PKB Korei Południowej odnotował wzrost o 0,6%, podczas gdy pierwszy kwartał również pokazał podobne liczby. Na razie mediana wzrostu wynosi 0,5%, co sugeruje, że wzrost PKB jest już powyżej prognoz.

Niezależne badania sugerują jednak, że wzrost w Korei Południowej w 2023 r. spowolni i prawdopodobnie wyniesie 1,2%. W 2022 r. wzrost PKB Korei Południowej wyniósł około 2,6%.

Na 2024 r. rząd planuje przeznaczyć 487 mld USD, które zostaną wykorzystane na wydatki. W porównaniu z danymi z 2023 r. oznacza to wzrost o 2,8%.

Prezydent podkreślił również, że potrzeba dyscypliny fiskalnej pozostaje ważnym elementem poprawy ratingów kredytowych i walki z krajową inflacją.

Chociaż kraj stara się poprawić swoje więzi z USA, cieszy się również bliskimi stosunkami handlowymi z Chinami. W rzeczywistości Chiny są jednym z najważniejszych partnerów handlowych Korei Południowej pod względem przychodów.

Autor

  • Sandra Summers

    Sandra jest naszym najnowszym dodatkiem do zespołu profesjonalnych handlowców w inwestowaconline.com. Z 6-letnim doświadczeniem w handlu, zajmując się kryptowalutami, blockchain i możliwościami arbitrażu, Sandra jest kluczem do utrzymania naszych użytkowników na bieżąco z najnowszymi innowacjami i trendami, co z pewnością pomoże każdemu podjąć najlepszą decyzję w świecie handlu. Kiedy nie nurkuje głęboko w liczbach, lubi wspinaczkę górską i długie spacery w Pradze, gdzie mieszka.

Scroll to Top
Przewiń do góry