Wzrost liczby miejsc pracy spadnie o 50 na całym świecie w 2023 roku według Ilo

Wzrost liczby miejsc pracy spadnie o 50 na całym świecie w 2023 roku według Ilo

W 2022 roku globalny wzrost liczby miejsc pracy odnotowano na poziomie 2%. Ale na rok 2023 Międzynarodowa Organizacja Pracy (ILO) uważa, że spadnie on do 1%. Niektóre z powodów tego spadku wzrostu zatrudnienia to wysoka inflacja, wojna na Ukrainie i wysokie stopy procentowe.

Ponadto raport MOP ujawnił również wzrost liczby bezrobotnych na całym świecie. W 2023 roku MOP uważa, że całkowita liczba bezrobotnych osiągnie 208 milionów, przy wzroście o 3 miliony. Stwierdzili również, jak inflacja będzie miała duży wpływ na realne płace i będzie to zjawisko globalne.

Wiadomość ta pojawia się w czasie, gdy kraje na całym świecie starają się wyjść z szoku gospodarczego. Dodatkowo mamy koronawirusa, który sieje spustoszenie w całych Chinach.

Według dyrektora MOP, spowolnienie globalnego wzrostu zatrudnienia oznacza, że utrata miejsc pracy podczas COVID-19 nie zostanie odzyskana przez kilka następnych lat. W związku z tym, MOP uważa, że poprawa sytuacji przed 2025 rokiem nie będzie możliwa.

Nieformalne miejsca pracy zostaną odzyskane w ciągu najbliższych kilku lat

Jednym ze szczególnych trendów na całym świecie jest redukcja nieformalnych miejsc pracy. Jednak w ciągu najbliższych kilku lat będziemy prawdopodobnie świadkami odwrócenia tego trendu, co jest dobrą wiadomością dla globalnego rynku pracy.

Wcześniej ILO szacowało wzrost sektora pracy o 1,5% w roku 2023. Teraz jednak prognoza ta została obniżona do 1% tylko w bieżącym roku.

W wyniku obecnego spowolnienia, pracownicy na całym świecie będą musieli zaakceptować pracę o niższej jakości. Co więcej, te miejsca pracy będą również nisko opłacane przy mniejszej liczbie godzin pracy.

ILO uważa, że tempo wzrostu cen będzie znacznie wyższe niż dochody z pracy. Wraz z tym wzrostem kosztów życia, więcej osób zostanie zepchniętych do ubóstwa.

A jeśli będziemy świadkami spowolnienia w globalnej gospodarce, to w 2023 roku sytuacja jeszcze się pogorszy.

Autor

  • Sandra Summers

    Sandra jest naszym najnowszym dodatkiem do zespołu profesjonalnych handlowców w inwestowaconline.com. Z 6-letnim doświadczeniem w handlu, zajmując się kryptowalutami, blockchain i możliwościami arbitrażu, Sandra jest kluczem do utrzymania naszych użytkowników na bieżąco z najnowszymi innowacjami i trendami, co z pewnością pomoże każdemu podjąć najlepszą decyzję w świecie handlu. Kiedy nie nurkuje głęboko w liczbach, lubi wspinaczkę górską i długie spacery w Pradze, gdzie mieszka.

Scroll to Top
Przewiń do góry