Wskaźnik pokazuje, że Shib Ada i Doge są niedowartościowane

Wskaźnik pokazuje, że Shib Ada i Doge są niedowartościowane

Santiment jest wiodącą firmą analityczną, która dostarcza dane związane z kryptowalutami. Według nich, wiodące kryptowaluty takie jak XRP, ADA i Doge są niedowartościowane i tym samym mają szanse na wzrost.

Podzielili się również swoimi spostrzeżeniami związanymi z BNB i tym jak jest przewartościowany. Oznacza to, że BNB może pójść w dół, według Santiment.

Overvalued to termin powszechnie używany w świecie finansów. Używa się go w odniesieniu do aktywów finansowych, których cena transakcyjna jest wyższa niż to, co są faktycznie warte. Jest wiele czynników, które do tego prowadzą, ale spekulacja i hype są kluczowymi przyczynami. Podobnie, termin niedowartościowany jest używany dla przeciwieństwa – Aktywa z ceną transakcyjną niższą niż to, co jest faktycznie warte.

Jest to powszechna strategia w świecie finansów, aby kupić niedowartościowane aktywa, ponieważ prezentują one wyższy stopień rentowności. Z drugiej strony, aktywa, które są przewartościowane niosą wysokie ryzyko odwrócenia i są zwykle sprzedawane.

MVRV-Z Score Reveals Upside Potential In Cryptocurrencies

Ostatnia analiza od Santiment opiera się na wskaźniku zwanym MVRV-Z score. Wskaźnik ten daje wskazówkę, czy dane aktywo jest niedowartościowane lub przewartościowane.

Jak wynika z dostępnych danych, wynik MVRV-Z jest obliczany poprzez wzięcie wartości RV i MVR. Zasadniczo bierze bieżącą cenę aktywa kryptowalutowego i porównuje ją z przeszłymi wartościami handlowymi. W końcu staje się jasne, czy obecna cena aktywa kryptowalutowego jest uzasadniona, czy nie.

Jednak podjęcie handlu tylko na podstawie analizy technicznej wykonanej przez wskaźnik nie brzmi tak bardzo uspokajająco. Mam na myśli, że widzieliśmy już wiele wskaźników technicznych, które czasami zawodzą. Ponadto, nie możemy brać danych wyjściowych generowanych przez wskaźnik tylko na podstawie wartości nominalnej.

Lepszym podejściem jest wzięcie pod uwagę również przeglądu fundamentalnego wraz z przeglądem technicznym. To może pomóc w zrozumieniu kolejnego ruchu na rynkach.

Na razie wydaje się, że analitycy uważają, że istnieje potencjał wzrostu dla Doge Coin, Shib i Ada.

Autor

  • Sandra Summers

    Sandra jest naszym najnowszym dodatkiem do zespołu profesjonalnych handlowców w inwestowaconline.com. Z 6-letnim doświadczeniem w handlu, zajmując się kryptowalutami, blockchain i możliwościami arbitrażu, Sandra jest kluczem do utrzymania naszych użytkowników na bieżąco z najnowszymi innowacjami i trendami, co z pewnością pomoże każdemu podjąć najlepszą decyzję w świecie handlu. Kiedy nie nurkuje głęboko w liczbach, lubi wspinaczkę górską i długie spacery w Pradze, gdzie mieszka.

Scroll to Top
Przewiń do góry