Wells Fargo prognozuje obniżkę stóp Fed o 225 pb w przyszłym roku

Wells Fargo prognozuje obniżkę stóp Fed o 225 pb w przyszłym roku

Według Wells Fargo istnieje duże prawdopodobieństwo, że Rezerwa Federalna zacznie obniżać stopy procentowe począwszy od 2024 roku. Jeśli chodzi o dokładny miesiąc, uważają, że rozpocznie się to już w marcu lub maju przyszłego roku. Ogólnie rzecz biorąc, Fed wprowadzi około 225 punktów bazowych cięć stóp procentowych, aby obniżyć stopy procentowe w kraju.

Analitycy Wells Fargo dodali również, że gospodarka USA pozostaje silna. Jednak wzrost pozostaje przytłumiony, głównie z powodu słabej aktywności produkcyjnej i środowiska wysokich stóp procentowych.

Wcześniej eksperci Wells Fargo byli zdania, że obniżki stóp rozpoczną się gdzieś w maju 2024 roku. Teraz jednak zmienili miesiąc z maja na marzec. Mówiąc prościej, pierwsze cięcie stóp procentowych przez Fed może nastąpić już w marcu.

Stopa procentowa w USA w 2024 r. wyniesie 3% – 3,25%

Ogólnie rzecz biorąc, stopa procentowa zostanie obniżona o około 225 punktów bazowych i prawdopodobnie nastąpi to w odstępach czasu, a nie od razu. W trakcie całego procesu Fed będzie również nadal monitorował inflację i inne wskaźniki ekonomiczne, aby upewnić się, że wszystko jest na swoim miejscu.

Po proponowanych obniżkach stóp procentowych stopa procentowa w USA przesunie się do przedziału od 3% do 3,25%. Prawdopodobnie zostanie to osiągnięte przed końcem 2024 roku.

Wells Fargo dodał również, że szanse na miękkie lądowanie amerykańskiej gospodarki znacznie wzrosły. Dlatego też zdecydowali się również zrewidować swoją prognozę obniżki stóp procentowych.

Najważniejszym punktem prognozy Wells Fargo było to, że cykl zacieśniania polityki Fed dobiega końca. W rzeczywistości posiedzenie 20 września prawdopodobnie również nie doprowadzi do żadnych podwyżek stóp procentowych. Jeśli chodzi o listopadowe posiedzenie, analitycy Wells Fargo uważają, że stopy procentowe również zostaną utrzymane na niezmienionym poziomie.

Jeśli ta prognoza Wells Fargo okaże się prawdziwa, pozwoli to rynkowi akcji osiągnąć dobre wyniki w 2024 r. w porównaniu z rokiem 2023.

Autor

  • Sandra Summers

    Sandra jest naszym najnowszym dodatkiem do zespołu profesjonalnych handlowców w inwestowaconline.com. Z 6-letnim doświadczeniem w handlu, zajmując się kryptowalutami, blockchain i możliwościami arbitrażu, Sandra jest kluczem do utrzymania naszych użytkowników na bieżąco z najnowszymi innowacjami i trendami, co z pewnością pomoże każdemu podjąć najlepszą decyzję w świecie handlu. Kiedy nie nurkuje głęboko w liczbach, lubi wspinaczkę górską i długie spacery w Pradze, gdzie mieszka.

Scroll to Top
Przewiń do góry