Warren Buffett posiada udziały w Itochu Corp i 4 innych domach handlowych

Warren Buffett posiada udziały w Itochu Corp i 4 innych domach handlowych

Warren Buffett udzielił ostatnio wywiadu jednej z gazet, w którym ujawnił swoje zainteresowanie japońskimi akcjami. Według Warrena Buffeta, posiada on 7,4% udziałów w około 5 różnych domach handlowych w Japonii.

Chociaż nie podał nazw wszystkich japońskich domów handlowych, wspomniał o Itochu Corp. Ponadto, Berkshire Hathaway Inc (firma Warrena Buffetta) również podobno chce dokonać więcej inwestycji na rynkach japońskich.

Buffett ujawnił również swoje plany odwiedzenia czołowych japońskich domów handlowych podczas pobytu w tym kraju. Na podstawie tych informacji wydaje się, że pan Buffett chce zwiększyć swoje inwestycje w Japonii.

Jeśli spojrzymy na dokumentację regulacyjną Berkshire Hathaway, okaże się, że firma posiada 6% udziałów w kilku wybranych domach handlowych.

Według raportów, nazwy innych domów handlowych to Marubeni, Mitsubishi Corp, Sumitomo i Mitsui & Co.

Biorąc pod uwagę legendarny status Warrena Buffeta w USA, a nawet na całym świecie, istnieje duża szansa, że ta rewelacja przyciągnie również więcej uwagi do japońskich domów handlowych.

A jeśli Buffett dokona dodatkowych inwestycji podczas swojej wizyty w Japonii, będzie to znak jego zainteresowania japońskimi akcjami!

Ostatnie rewelacje pojawiają się w czasie, gdy BOJ pomyślnie przeszedł przez zmianę przywództwa. Mimo, że nowy szef banku centralnego objął urząd, to na zmianę polityki potrzeba jeszcze czasu.

Na razie obecna polityka sprzyja rynkom akcji, a także japońskim domom handlowym. Jeśli jednak era niskich stóp procentowych dobiegnie końca, może to mieć poważny wpływ na japońskie akcje.

Ale biorąc pod uwagę, jak Warren Buffett i jego firmy skupiają się na długoterminowych inwestycjach, musi być dla nich wystarczająco dużo substancji, aby uzasadnić te inwestycje w Japonii!

Autor

  • Sandra Summers

    Sandra jest naszym najnowszym dodatkiem do zespołu profesjonalnych handlowców w inwestowaconline.com. Z 6-letnim doświadczeniem w handlu, zajmując się kryptowalutami, blockchain i możliwościami arbitrażu, Sandra jest kluczem do utrzymania naszych użytkowników na bieżąco z najnowszymi innowacjami i trendami, co z pewnością pomoże każdemu podjąć najlepszą decyzję w świecie handlu. Kiedy nie nurkuje głęboko w liczbach, lubi wspinaczkę górską i długie spacery w Pradze, gdzie mieszka.

Scroll to Top
Przewiń do góry