Waluty azjatyckie rosną w miarę zbliżania się posiedzenia Fed

Wells Fargo prognozuje obniżkę stóp Fed o 225 pb w przyszłym roku

W miarę zbliżania się najbardziej oczekiwanego posiedzenia Fed, dolar amerykański stracił na wartości. Pozwoliło to większości walut azjatyckich zyskać przewagę, ponieważ dolar jest nękany słabością. Jednocześnie Chiny obiecują więcej bodźców, co poprawia nastroje azjatyckich walut.

Niedawno opublikowano dane o aktywności gospodarczej w USA, które były słabe. Oznacza to, że Rezerwa Federalna będzie miała teraz bardzo mało miejsca i bardzo mało powodów do dalszego podnoszenia stóp procentowych. Jest to więc jeden z głównych powodów, dla których dolar amerykański traci na wartości w stosunku do innych walut, takich jak JPY, CNY itp.

Indeks dolara amerykańskiego w dół o 0.1%

Wygląda na to, że odbicie dolara amerykańskiego od rocznych minimów w końcu się wyczerpuje. Tylko podczas wtorkowej sesji kontrakty terminowe na indeks dolara oraz indeks dolara straciły 0,1% w ciągu jednego dnia.

Podobnie, chiński juan zyskał 0,4% w stosunku do dolara amerykańskiego i znacznie odbił się od swoich minimów na poziomie 7,2. Według ekspertów decyzja PBoC o wprowadzeniu dziennego fixingu średniego pomogła CNY zyskać przewagę.

Ponadto istnieją również doniesienia, że chińskie banki państwowe sprzedają dolary na rynku. Ten ruch również wspiera juana, ponieważ poprawiła się podaż dolara.

Chińskie władze obiecały również więcej wysiłków na rzecz wsparcia waluty. Tylko w 2023 r. CNY stracił 4% w stosunku do dolara amerykańskiego z powodu problemów z ożywieniem gospodarczym.

Na pierwszy rzut oka środek stymulacyjny pomoże chińskiej gospodarce, ale otworzy również przestrzeń dla zwiększonej płynności. To z kolei wywrze presję na CNY i może zmusić PBOC do obniżenia stóp procentowych.

Jeśli się rozejrzymy, JPY zyskał 0,1%, ponieważ posiedzenie BoJ zaplanowano na później w tym tygodniu. Z drugiej strony rupia indonezyjska pozostała na niezmienionym poziomie w związku ze zbliżającym się posiedzeniem Banku Indonezji.

Autor

  • Sandra Summers

    Sandra jest naszym najnowszym dodatkiem do zespołu profesjonalnych handlowców w inwestowaconline.com. Z 6-letnim doświadczeniem w handlu, zajmując się kryptowalutami, blockchain i możliwościami arbitrażu, Sandra jest kluczem do utrzymania naszych użytkowników na bieżąco z najnowszymi innowacjami i trendami, co z pewnością pomoże każdemu podjąć najlepszą decyzję w świecie handlu. Kiedy nie nurkuje głęboko w liczbach, lubi wspinaczkę górską i długie spacery w Pradze, gdzie mieszka.

Scroll to Top
Przewiń do góry