Wall Street odnotowuje największą stratę od dwóch lat po publikacji Cpi

Wall Street odnotowuje największą stratę od dwóch lat po publikacji Cpi

Po publikacji danych o CPI akcje w USA zakończyły się szerokim trendem sprzedażowym, który pociągnął w dół nawet Wall Street. Raport o inflacji był tak zły, że zabił wszelkie nadzieje na spowolnienie zacieśniania polityki przez Fed. Teraz wydaje się, że Fed będzie kontynuował swoje jastrzębie stanowisko przez kolejne miesiące.

Po publikacji danych o CPI 3 najlepsze indeksy giełdowe z USA przerwały swoją 4-dniową zwycięską passę. W rzeczywistości wszystkie te indeksy zakończyły się odnotowaniem swoich największych procentowych spadków w ciągu jednego dnia od 2020 roku! Ostatnim razem, kiedy widzieliśmy taki spadek, było to spowodowane pandemią COVID-19.

Sentyment inwestorów jest negatywny

Ostatni raport CPI zmienił sentyment inwestorów na negatywny i wysłał na rynki falę risk-off. W rezultacie, akcje technologiczne takie jak Apple, Microsoft i Amazon były jednymi z najbardziej przegranych – akcje te są zwykle wrażliwe na każdą podwyżkę stóp procentowych!

Biorąc pod uwagę, jak rynki były w rajdzie przed wydaniem, to było naturalne, aby doświadczyć tej wyprzedaży. Takie były poglądy znanego zarządzającego portfelem z Chicago.

Dane o CPI zostały opublikowane przez Departament Pracy i podkreśliły, że inflacja jest nadal gorąca. Wcześniej ogólny pogląd był taki, że inflacja jest teraz w trendzie schładzającym i będzie powoli spadać. W rzeczywistości jednak stało się odwrotnie.

Core CPI, który nie uwzględnia cen energii i żywności, również odnotował gwałtowny wzrost – Wcześniej oscylował jedynie w okolicach 5,9%, ale w lipcu wzrósł do 6,3%.

Z odczytu wynikało, że inflacja jest obecnie trwałym problemem, co oznacza zaangażowanie Fed na długi czas. Dla akcji to zła wiadomość bez względu na to, jak na to spojrzeć!

W ciągu ostatnich 6 miesięcy dokonano około 3% punktowej podwyżki stóp procentowych. Eksperci uważają, że dokładny wpływ tych podwyżek stóp jest jeszcze przed nami!

Autor

  • Sandra Summers

    Sandra jest naszym najnowszym dodatkiem do zespołu profesjonalnych handlowców w inwestowaconline.com. Z 6-letnim doświadczeniem w handlu, zajmując się kryptowalutami, blockchain i możliwościami arbitrażu, Sandra jest kluczem do utrzymania naszych użytkowników na bieżąco z najnowszymi innowacjami i trendami, co z pewnością pomoże każdemu podjąć najlepszą decyzję w świecie handlu. Kiedy nie nurkuje głęboko w liczbach, lubi wspinaczkę górską i długie spacery w Pradze, gdzie mieszka.

Scroll to Top
Przewiń do góry