Volkswagen może być najlepszą akcją Ev do posiadania

Volkswagen może być najlepszą akcją Ev do posiadania

Volkswagen ma wartość rynkową nieco ponad 100 mld dolarów. Są to akcje dywidendowe, które wcześniej nie pojawiały się często na naszej liście. Jedyną inną akcją dywidendową, która do tej pory została uwzględniona, z mojej perspektywy, jest Toyota (TM 0,00%). Ich dividend yield na poziomie 2,8%.

Volkswagen sprzedał 231 600 pojazdów elektrycznych w 2017 roku. Oczekują, że do końca tego roku będą mieli ich około dwa razy więcej. Do 2025 roku celują, aby 20% ich wolumenu stanowiły pojazdy elektryczne. To jest powód, dla którego dałem im wyższy ranking niż Toyota.

Do 2030 roku zamierzają wprowadzić 60 samochodów hybrydowych oprócz 70 różnych wersji EV. Do 2030 roku zamierzają wybudować 60 zakładów produkujących baterie w Europie oraz sieć stacji ładowania w Chinach. W trzecim kwartale sprzedano 1,8 mln samochodów. To było naprawdę o 30% mniej niż przed rokiem, głównie w wyniku problemów z dostawami. Jednak biorąc pod uwagę to, co działo się w pierwszych trzech kwartałach 2020 roku, sprzedali 7% więcej samochodów przez pierwsze trzy kwartały tego roku niż w tym samym okresie 2020 roku. Związek między tymi ograniczeniami dostaw w 2021 r. a konsekwencjami COVID w 2020 r. jest w rzeczywistości intrygującą dynamiką.

Volkswagen sprzedał 1,8 mln pojazdów w trzecim kwartale lub prawie 7 mln pojazdów w ujęciu rocznym. To stawia niektóre z tych innych firm w perspektywie, którą Lucid (LCID -0,43%) spodziewa się osiągnąć ze swoim celem skalowania do 90 000 pojazdów rocznie. Aby umieścić te wyceny w perspektywie, Rivian (RIVN 0,62%) i Lucid są wyceniane podobnie jak Volkswagen. W zeszłym kwartale wygenerowały one mniej więcej 57 miliardów dolarów sprzedaży.

VW ma kilka znakomitych zamiarów. Wspominając o 70 nowych modelach, ma na myśli różne przedziały cenowe i tuzin odrębnych producentów. Audi i Porsche historycznie opłacały rachunki w Volkswagenie. Wolumen pochodzi z samej marki VW, a mimo to mają największe marże. Ich pojazdy elektryczne (EV) dla Porsche i Audi okazały się doskonałe. Aby z czasem zwiększyć marże, rozważają usługi subskrypcyjne i inne pomysły, które są omawiane przez wszystkich producentów. Mają dobre nastawienie. Odnoszą sukcesy i podejmują niezbędne kroki, aby osiągnąć swój cel, jakim jest, jak sądzę, trzy miliony EV rocznie do 2025 roku.

Autor

  • Sandra Summers

    Sandra jest naszym najnowszym dodatkiem do zespołu profesjonalnych handlowców w inwestowaconline.com. Z 6-letnim doświadczeniem w handlu, zajmując się kryptowalutami, blockchain i możliwościami arbitrażu, Sandra jest kluczem do utrzymania naszych użytkowników na bieżąco z najnowszymi innowacjami i trendami, co z pewnością pomoże każdemu podjąć najlepszą decyzję w świecie handlu. Kiedy nie nurkuje głęboko w liczbach, lubi wspinaczkę górską i długie spacery w Pradze, gdzie mieszka.

Scroll to Top
Przewiń do góry