Usdmxn Recovery Will Remain Capped Below 18

Usdmxn Recovery Will Remain Capped Below 18

Para USD/MXN wycofała się ze swojego dziennego maksimum i obecnie handluje w pobliżu poziomu cenowego 18.10. W tym procesie USD/MXN przełamał również swój 2-dniowy trend wzrostowy, co mówi nam, że MXN zyskuje przewagę nad USD w krótkim okresie.

Jednak ta siła w MXN jest niczym, ponieważ odbija się od swoich najniższych poziomów, widzianych jedynie w pobliżu kwietnia 2018 roku. Jeśli rozejrzymy się dookoła, wyprzedaż w walucie MXN w ostatnich dniach miała niewiele wspólnego z gospodarką Meksyku, a więcej z szeroką siłą USD.

18.10 i 18.00 to ważne poziomy wsparcia

Jeśli spojrzymy w przyszłość, wsparcie, które uformowało się na początku lutego w pobliżu poziomu 18.10, będzie powstrzymywać dalszy spadek. Poza tym, mamy również strefy wsparcia zlokalizowane wokół 18.07 i 18.03.

Po tym kolejne strefy wsparcia są obecne w pobliżu 18.00 i 17.94. Biorąc jednak pod uwagę obecną sytuację na rynku FX i siłę USD, nie sądzimy, by MXN miał zdolność do sprowadzenia USD w dół.

Dlatego też uważamy, że ostatni ruch w dół na USD/MXN będzie krótkotrwały. W rzeczywistości jest to raczej ruch powrotny, w którym wskaźniki techniczne ochładzają się przed ponownym wznowieniem trendu wzrostowego.

Z drugiej strony, przełamanie oporu zlokalizowanego wokół 18,15 i 18,16 zaprosi więcej sprzedających MXN do przyłączenia się do partii. W takim przypadku MXN straci więcej gruntu w stosunku do dolara amerykańskiego.

Zdaniem analityków, kupujący na USD/MXN pozostaną z dala od stołu, chyba że otrzymamy wyraźne przełamanie poziomu oporu 18.50.

W oparciu o obecny setup techniczny wydaje się, że USD/MXN pozostanie w dołku w krótkim terminie. Jednak jakakolwiek świeża siła w dolarze amerykańskim może położyć kres niedawnemu ruchowi odwracającemu.

Ponadto, inne główne pary, takie jak USD/CAD, EUR/USD i USD/JPY również dadzą wgląd w to, gdzie zmierza USD/MXN.

Autor

  • Sandra Summers

    Sandra jest naszym najnowszym dodatkiem do zespołu profesjonalnych handlowców w inwestowaconline.com. Z 6-letnim doświadczeniem w handlu, zajmując się kryptowalutami, blockchain i możliwościami arbitrażu, Sandra jest kluczem do utrzymania naszych użytkowników na bieżąco z najnowszymi innowacjami i trendami, co z pewnością pomoże każdemu podjąć najlepszą decyzję w świecie handlu. Kiedy nie nurkuje głęboko w liczbach, lubi wspinaczkę górską i długie spacery w Pradze, gdzie mieszka.

Scroll to Top
Przewiń do góry