Usdjpy wzrasta po zmianie polityki Boj

USD/JPY utrzyma się powyżej 145,00 w ciągu najbliższych 6 miesięcy - Rabobank

Niedźwiedzie na USD/JPY zostały zaskoczone po ogłoszeniu zacieśnienia polityki przez Bank Japonii (BOJ). Po ogłoszeniu, USD/JPY początkowo skierował się niżej, tylko po to, aby odbić się i dotknąć 133,60.

Bank Japonii (BOJ) ogłosił, że jego benchmarkowa stopa procentowa pozostanie na poziomie 0,10% bez zmian. Podobnie, krótkoterminowa stopa procentowa w Japonii jest na poziomie -0,1%, co spycha 10-letnie obligacje (JGB) w kierunku zera. Ogólnie rzecz biorąc, polityka Banku Japonii jest podobna do oczekiwań rynku, a zatem powinna była utrzymać parę w niezmienionym stanie.

Bank Japonii zmienił swoją YCC

Kluczowym zaskoczeniem dla rynków była zmiana YCC (Yield Curve Control) przez Bank Japonii. Na razie oczekuje się, że bank centralny będzie dalej rozszerzał zakres obligacji 10-letnich z obecnych poziomów.

Po tej wiadomości japoński jen stał się niedźwiedzi i przesunął USD/JPY do 132,66, by następnie odbić się z powrotem powyżej 133,00.

Poprzez tę politykę bank centralny Japonii wpłynął na apetyt na ryzyko i przesunął rentowność wyżej. Ogólnie rzecz biorąc, w efekcie końcowym USD był świadkiem strat intradayowych.

Zdaniem ekspertów Haruhiko Kuroda pozwala handlarzom jenów (JPY) na razie lizać rany. A jedyne co zrobił to po raz kolejny bronił utraconej przez banki polityki monetarnej.

Haruhiko Kuroda dał również jasno do zrozumienia, że chcą osiągnąć cel inflacyjny na poziomie 2,0%. W rzeczywistości mogą nawet przejść do dalszego luzowania polityki monetarnej, jeśli będzie to konieczne.

Jeśli spojrzymy na US Dollar Index, to 2 dzień z rzędu pozostaje on nieco niedźwiedzi. Zdaniem analityków ma to związek z tym, że Fed zmierza w kierunku mniej jastrzębiej polityki. Dodatkowo otrzymujemy jastrzębią politykę z EBC wraz z dobrymi danymi z Niemiec. Te 2 czynniki ciążą również na US Dollar Index, co oznacza, że USD/JPY stał się mieszany.

Autor

  • Sandra Summers

    Sandra jest naszym najnowszym dodatkiem do zespołu profesjonalnych handlowców w inwestowaconline.com. Z 6-letnim doświadczeniem w handlu, zajmując się kryptowalutami, blockchain i możliwościami arbitrażu, Sandra jest kluczem do utrzymania naszych użytkowników na bieżąco z najnowszymi innowacjami i trendami, co z pewnością pomoże każdemu podjąć najlepszą decyzję w świecie handlu. Kiedy nie nurkuje głęboko w liczbach, lubi wspinaczkę górską i długie spacery w Pradze, gdzie mieszka.

Scroll to Top
Przewiń do góry