Usdjpy wspięło się powyżej 13400 i przekroczyło 200 Dma.

USD/JPY poniżej 145,00 po publikacji danych o inflacji

USD/JPY ostatecznie przekroczył 134,00 po rajdzie przez ponad 100 pipsów. W rzeczywistości para dolar-jen przekroczyła również 200 EMA na wykresie dziennym, która była obecna w pobliżu 133,70.

Dla krótkoterminowego oznacza to, że USD/JPY jest teraz byczy, a zamknięcie powyżej 200 EMA dziennej oznacza, że długoterminowy trend również wkrótce zmieni się na byczy. Chociaż 200 DMA jest już przebita, mądrze byłoby poczekać na kilka kolejnych zamknięć powyżej 200 EMA, aby potwierdzić byczy bias.

Na wykresie dziennym następny ważny opór znajduje się na poziomie 134.77, który jest również rokiem do przodu dla USD/JPY. Zdaniem ekspertów, byki będą musiały przekroczyć ten poziom z wystarczającym momentum, aby potwierdzić zmianę trendu.

RSI pokazuje, że byki na USD/JPY zyskują impet

Jeśli spojrzymy na wskaźniki o stałej wartości, takie jak RoC i RSI, również wskazują one na bycze momentum. Na podstawie tych dwóch wskaźników wydaje się, że USD/JPY może nawet przekroczyć poziom 135.00 w ciągu najbliższych kilku dni lub tygodni.

Na wykresie 4-godzinnym, USD/JPY również wykazuje bycze nastawienie po przełamaniu zakresu konsolidacji pomiędzy 131.70 a 133.00.

To mówi nam, że USD/JPY stał się byczy na wszystkich głównych ramach czasowych, a nawet jeśli spojrzymy na fundamenty USD i JPY, to również wspierają one byczą tendencję.

Tak więc w krótkim terminie uważamy, że ten byczy trend będzie kontynuowany, a nawet możemy zobaczyć test różnych poziomów oporu. Jeśli uzyskamy przełamanie 135.00, następnymi celami będą 136 i 137.47 (high z 19 grudnia).

A jeśli spojrzymy na ważne dzienne punkty pivotowe, to S1 znajduje się przy 131,92. Natomiast S2 dla USD/JPY jest obecny przy 130,8, natomiast S3 znajduje się przy 130,11. Z drugiej strony, R1 na wykresie dziennym jest obecny na 133,74.

Biorąc pod uwagę obecne środowisko wysokich stóp procentowych w USA i niskich stóp w Japonii, wydaje się, że byki na USD/JPY będą kontynuowane przez jakiś czas.

Autor

  • Sandra Summers

    Sandra jest naszym najnowszym dodatkiem do zespołu profesjonalnych handlowców w inwestowaconline.com. Z 6-letnim doświadczeniem w handlu, zajmując się kryptowalutami, blockchain i możliwościami arbitrażu, Sandra jest kluczem do utrzymania naszych użytkowników na bieżąco z najnowszymi innowacjami i trendami, co z pewnością pomoże każdemu podjąć najlepszą decyzję w świecie handlu. Kiedy nie nurkuje głęboko w liczbach, lubi wspinaczkę górską i długie spacery w Pradze, gdzie mieszka.

Scroll to Top
Przewiń do góry