Usdchf osiąga nowe tygodniowe maksimum

USD/CHF walczy w pobliżu 0,8930 po amerykańskiej inflacji CPI

USD/CHF pozostał oferowany podczas sesji europejskiej i osiągnął nowe tygodniowe maksimum. Obecnie para handluje w połowie 0,9200s z byczym biasem.

Ostatnie wzrosty na USD/CHF mają niewiele wspólnego z USD, a więcej z Credit Suisse. Szwajcarski pożyczkodawca znalazł się w tarapatach po tym, jak jeden z jego głównych akcjonariuszy wycofał się z inwestycji w spółkę.

Dodatkowo Szwajcarski Bank Narodowy również postanowił milczeć na temat obecnej sytuacji. To doprowadziło do spekulacji na temat potencjalnego bankructwa Credit Suisse.

Spadki na światowych rynkach akcji sprzyjają dolarowi amerykańskiemu

Sprawa Credit Suisse doprowadziła do znacznej wyprzedaży na światowych rynkach akcji. Sprzyja to dolarowi amerykańskiemu, ponieważ jest on światową walutą rezerwową i posiada status bezpiecznej przystani.

Podobnie, CHF jest również pod presją, ponieważ Credit Suisse ma siedzibę w Szwajcarii. Ponieważ Credit Suisse jest jednym z głównych kredytodawców w Europie, jego niewypłacalność byłaby poważnym ciosem dla CHF.

Na razie rynek patrzy na publikacje danych ekonomicznych z USA. Pierwszą pozycją na liście jest PPI, a następnie Empire State Manufacturing Index i sprzedaż detaliczna.

Te publikacje danych dadzą świeże spojrzenie na gospodarkę USA i tym samym wpłyną również na dolara amerykańskiego. Jednak słoniem w pokoju jest kryzys bankowy zarówno w USA, jak i w Europie.

Byliśmy już świadkami upadku dwóch banków w USA, a teraz wydaje się, że duży pożyczkodawca zbankrutuje również w Europie.

Chociaż zarówno Szwajcaria jak i USA borykają się z kryzysem bankowym, to wydaje się, że sytuacja jest bardziej poważna dla Szwajcarii niż USA. Przynajmniej tak pokazuje rynek poprzez USD/CHF i inne pary USD.

Autor

  • Sandra Summers

    Sandra jest naszym najnowszym dodatkiem do zespołu profesjonalnych handlowców w inwestowaconline.com. Z 6-letnim doświadczeniem w handlu, zajmując się kryptowalutami, blockchain i możliwościami arbitrażu, Sandra jest kluczem do utrzymania naszych użytkowników na bieżąco z najnowszymi innowacjami i trendami, co z pewnością pomoże każdemu podjąć najlepszą decyzję w świecie handlu. Kiedy nie nurkuje głęboko w liczbach, lubi wspinaczkę górską i długie spacery w Pradze, gdzie mieszka.

Scroll to Top
Przewiń do góry