Usdcad zmienia się w byka przed Us Cpi

Inflacja w USA w listopadzie spadła do 3,1%

Po wybiciu świeżych miesięcznych minimów przy 1,3387, USD/CAD wskoczył z powrotem powyżej swojej 50 SMA (dziennej). Kluczowym wydarzeniem związanym z ryzykiem jest jednak amerykański CPI – biorąc pod uwagę, że mówimy o kursie USD względem CAD, nie będzie można go zignorować. W rzeczywistości wielu twierdzi, że wydanie CPI będzie większym wydarzeniem niż wynik wyborów śródterminowych w USA.

Ogólne postrzeganie rynku jest takie, że dane o CPI w USA pokażą spowolnienie inflacji w USA. Jeśli jednak inflacja faktycznie wzrośnie, oznaczałoby to większe kłopoty gospodarcze dla obywateli USA i może nawet uzasadniać kolejne podwyżki stóp w najbliższej przyszłości.

Wcześniej USD/CAD nie był w stanie obronić poziomu 1,3496 (październikowe minimum), ponieważ Kanada dodała do gospodarki 108,3 K nowych miejsc pracy. Ponadto, następne posiedzenie BoC (Bank of Canada) może również dalej ciągnąć w dół parę USD/CAD.

Na wypadek, gdybyś nie wiedział, wzrost w parze USD/CAD oznacza, że USD się umacnia. Wręcz przeciwnie, spadek w parze USD/CAD oznacza, że kanadyjska waluta zyskuje na sile.

Wracając do szczytu posiedzenia BoC, analitycy uważają, że prezes banku będzie kontynuował cykl podnoszenia stóp nawet w 2023 roku.

Jeśli chodzi o publikacje danych z USA, rynek spodziewa się spowolnienia amerykańskiej inflacji w październiku. Jeśli tak się stanie, pozwoli to Fedowi na zorganizowanie miękkiego lądowania dla amerykańskiej gospodarki.

Na razie więc nawet ruch w górę od 50 SMA (dzienna) na USD/CAD może nie mieć większego znaczenia, gdyż ważnym impulsem będą dane o CPI z USA. Dlatego też jest bardzo prawdopodobne, że USD/CAD będzie kontynuował spadek z poziomu 1,3808 (co oznacza, że CAD będzie zyskiwał na sile).

Szybkie spojrzenie na sentyment rynkowy mówi nam, że longi na USD/CAD stanowią 44,16%, podczas gdy reszta to shorty. Jeśli więc te longi lub nawet shorty zamkną swoje pozycje, sytuacja na rynku przechyli się w tym kierunku!

Autor

  • Sandra Summers

    Sandra jest naszym najnowszym dodatkiem do zespołu profesjonalnych handlowców w inwestowaconline.com. Z 6-letnim doświadczeniem w handlu, zajmując się kryptowalutami, blockchain i możliwościami arbitrażu, Sandra jest kluczem do utrzymania naszych użytkowników na bieżąco z najnowszymi innowacjami i trendami, co z pewnością pomoże każdemu podjąć najlepszą decyzję w świecie handlu. Kiedy nie nurkuje głęboko w liczbach, lubi wspinaczkę górską i długie spacery w Pradze, gdzie mieszka.

Scroll to Top
Przewiń do góry