Usdcad do rejonu 134s na Bullish Momentum Scotiabank

Usdcad do rejonu 134s na Bullish Momentum Scotiabank

Analitycy Scotiabank przedstawili swoją najnowszą prognozę dotyczącą pary USD/CAD. Według nich, para dolar amerykański i dolar kanadyjski wydaje się być gotowa do osiągnięcia zakresu 1,34.

Jeśli chodzi o dokładny zakres cenowy, powiedzieli, że będzie to połowa 1,34 lub gdzieś w okolicach górnego zakresu 1,34. Tak czy inaczej, prognoza dla USD/CAD jest bycza!

Jeśli spojrzymy na sytuację on-ground, wydaje się, że USD cieszy się okresem siły po ostatnich danych ekonomicznych. Bazując na tym oraz na ostatniej prognozie Scotiabank, staje się jasne, że rzeczywiście istnieje przestrzeń wzrostowa dla USD/CAD.

Sentyment do dolara kanadyjskiego jest słaby

Jeśli chodzi o dolara kanadyjskiego (CAD), rynek towarów stał się miękki, a sentyment do ryzyka jest również słaby. Oba te czynniki wywierają presję na Dolara kanadyjskiego (CAD) i pomogą również Dolarowi amerykańskiemu uzyskać przewagę.

Zdaniem analityków Scotiabank, straty na USD/CAD pozostaną ograniczone, przynajmniej w krótkim okresie.

Patrząc w przyszłość, niektóre ważne dane z Kanady mają zostać opublikowane, takie jak Housing Starts (Jan), Manufacturing Sales (Dec) i existing home sales (Jan). Jeśli te publikacje danych będą miękkie, będzie to dalej wywierać presję na Dolara Kanadyjskiego (CAD) i poprowadzi USD/CAD w kierunku zakresu prognozy 1,34x.

Biorąc pod uwagę, jak Dolar Kanadyjski (CAD) jest tak ściśle powiązany z rynkiem towarów, wydaje się, że przed kanadyjską walutą jest więcej minusów. Ponadto, obecna sytuacja dolara amerykańskiego jest bardzo silna ze względu na popyt na bezpieczną przystań i wyższe stopy procentowe ustalane przez Fed.

W rzeczywistości, kolejne podwyżki stóp są zaplanowane na kolejnych posiedzeniach Fed. Na podstawie obecnie dostępnych informacji uważamy, że prognoza, którą podzielił się Scotiabank, zawiera wiele prawdy. Będziemy musieli jednak poczekać na nadchodzące dane z Kanady, aby dokładniej przetestować tę teorię.

Autor

  • Sandra Summers

    Sandra jest naszym najnowszym dodatkiem do zespołu profesjonalnych handlowców w inwestowaconline.com. Z 6-letnim doświadczeniem w handlu, zajmując się kryptowalutami, blockchain i możliwościami arbitrażu, Sandra jest kluczem do utrzymania naszych użytkowników na bieżąco z najnowszymi innowacjami i trendami, co z pewnością pomoże każdemu podjąć najlepszą decyzję w świecie handlu. Kiedy nie nurkuje głęboko w liczbach, lubi wspinaczkę górską i długie spacery w Pradze, gdzie mieszka.

Scroll to Top
Przewiń do góry