USD zyska na wartości w stosunku do GBP i EUR w ciągu najbliższych kilku miesięcy – Rabobank

Indeks USD oscyluje wokół poziomu 104,70, ponieważ przeważa presja niedźwiedzia

Jeśli spojrzymy wstecz na ruchy na rynku walutowym od 12 lipca do dziś, następujące waluty G10 zdołały zyskać przewagę nad USD: NOK, SEK i CHF.

Patrząc w przyszłość, ekonomiści Rabobank uważają, że dolar amerykański (USD) odzyska utraconą pozycję w stosunku do tych walut w ciągu najbliższych kilku miesięcy.

Według analityków USD będzie dobrze wspierany przez cały 2023 rok. Więc nawet jeśli zbliżymy się do końca roku od dzisiejszej daty, dolar amerykański pozostanie wspierany. Dodali również, że USD zacznie zyskiwać na wartości w stosunku do GBP i EUR w ciągu najbliższych kilku miesięcy.

USD pozostaje bezpieczną przystanią

W przypadku zwiększonego ryzyka recesji w USA, dolar amerykański otrzyma napływy ze względu na swoje bezpieczne aktywa. Więc nawet jeśli apetyt na ryzyko zniknie, dolar amerykański pozostanie wspierany przez cały 2023 rok.

Jeśli chodzi o kwestię podwyżek stóp procentowych Fed, analitycy Rabobank stwierdzili, że stopy procentowe w USA osiągną szczyt w 2024 roku. Jest więc jeszcze dużo czasu, aby dolar amerykański znalazł wsparcie w postaci różnicy stóp procentowych, ponieważ inne banki centralne wprowadzą wcześniej obniżki stóp.

Biorąc pod uwagę obecne fundamenty, analitycy Rabobanku ustalili prognozę dla GBP/USD na poziomie bliskim 1,26. Podobnie prognoza EUR/USD na najbliższe 3 miesiące wynosi około 1,08. Oba te cele są niedźwiedzie, jeśli spojrzymy na obecne poziomy cen EUR/USD i GBP/USD.

Jeśli na chwilę odłożymy na bok analizę Rabobanku, wydaje się, że rynek oczekuje, że Fed odejdzie od swojej polityki zacieśniania. Jeśli weźmiemy to pod uwagę, szanse na dobre wsparcie USD do końca 2023 r. staną się bardzo niewielkie. Ale jednocześnie powinniśmy wziąć pod uwagę, że inne banki centralne mogą również wprowadzić obniżki stóp procentowych w tym samym czasie.

Autor

  • Sandra Summers

    Sandra jest naszym najnowszym dodatkiem do zespołu profesjonalnych handlowców w inwestowaconline.com. Z 6-letnim doświadczeniem w handlu, zajmując się kryptowalutami, blockchain i możliwościami arbitrażu, Sandra jest kluczem do utrzymania naszych użytkowników na bieżąco z najnowszymi innowacjami i trendami, co z pewnością pomoże każdemu podjąć najlepszą decyzję w świecie handlu. Kiedy nie nurkuje głęboko w liczbach, lubi wspinaczkę górską i długie spacery w Pradze, gdzie mieszka.

Scroll to Top
Przewiń do góry