USD/JPY wykazuje krótkoterminowy zakres ruchu, według UOB

USD/JPY poniżej 145,00 po publikacji danych o inflacji

USD/JPY pozostanie w przedziale wahań przez kilka następnych tygodni, według starszego ekonomisty z UOB Group. Ujawnili, że para dolar/jen będzie handlować między 143,50 a 146,20, co jest dość dużym zakresem, jeśli spojrzymy na to z perspektywy krótko- i średnioterminowej.

W ciągu ostatnich 24 godzin dolar spadł niżej, co spowodowało spadek pary USD/JPY do 144,53 (minimum). Wskazuje to, że impet spadkowy w parze wzrósł, ale nadal nie jest zbyt duży. Patrząc w przyszłość, wciąż jest wystarczająco dużo miejsca, aby USD spadł jeszcze bardziej.

145,65 pozostaje ważnym oporem

Jednak pomimo rosnącego niedźwiedziego impetu, szanse na uderzenie USD/JPY we wsparcie 143.50 są bardzo niskie. Nie wspominając o tym, że 144.10 jest również kolejnym wsparciem, które pojawia się przed 143.50. Wręcz przeciwnie, opór dla byków USD jest obecny na poziomie 145.20, a następnie 145.65.

Prognozuje się, że przez następne 1 do 3 tygodni dynamika pary dolar/jen pozostanie niska. Ponadto istnieje szansa, że para wzrośnie wyżej i osiągnie strefę oporu 147.50. Jednak obecna ścieżka USD jest skierowana w dół, co sugeruje, że akcja cenowa w zakresie jest najbardziej prawdopodobną ścieżką dla pary.

Tak więc, w oparciu o prognozę UOB, USD/JPY prawdopodobnie będzie handlować w zakresie 270 pipsów z dolnym końcem na 143.50 i górnym limitem na 146.20. A jeśli spojrzymy na sytuację gospodarczą w USA i Japonii, sytuacja nadal nie jest jasna.

Z jednej strony dane PMI mocno ciążą dolarowi i rentowności obligacji. Z drugiej strony, Japonia nadal nie wykazuje chęci do zmiany swojej polityki pomimo wszystkich plotek i optymizmu. Biorąc to wszystko pod uwagę, wydaje się, że szanse na wzrost USD/JPY są większe niż na spadek.

W ciągu najbliższych 1-2 dni zmienność na parze może pozostać poniżej średniej, dopóki nie dowiemy się, co Jerome Powell ma do powiedzenia podczas nadchodzącego wydarzenia.

Autor

  • Sandra Summers

    Sandra jest naszym najnowszym dodatkiem do zespołu profesjonalnych handlowców w inwestowaconline.com. Z 6-letnim doświadczeniem w handlu, zajmując się kryptowalutami, blockchain i możliwościami arbitrażu, Sandra jest kluczem do utrzymania naszych użytkowników na bieżąco z najnowszymi innowacjami i trendami, co z pewnością pomoże każdemu podjąć najlepszą decyzję w świecie handlu. Kiedy nie nurkuje głęboko w liczbach, lubi wspinaczkę górską i długie spacery w Pradze, gdzie mieszka.

Scroll to Top
Przewiń do góry