USD/JPY utrzymuje się poniżej 139,50 z ograniczonym spadkiem

USD/JPY poniżej 145,00 po publikacji danych o inflacji

Para USD/JPY nie odnotowuje imponujących wzrostów w ciągu ostatnich kilku dni. W rzeczywistości nie byłoby błędem stwierdzenie, że para doświadcza presji sprzedaży.

Na razie USD/JPY notowany jest poniżej 139,60 – 139,50 i stracił już 0,15% w ciągu dnia. To zepchnęło USD/JPY z powrotem do przedziału handlowego, w którym spędzał większość czasu w ciągu ostatnich kilku tygodni.

Prognoza USD/JPY dla niedźwiedziej nogi

Oczekiwania dotyczące zatrzymania polityki podwyżek stóp procentowych nabrały tempa w ciągu ostatnich kilku tygodni. Jeśli okaże się to prawdą, będzie to niedźwiedzie dla USD i bycze dla JPY. Według ekspertów jest to jeden z czynników, który utrzymuje USD/JPY na niskim poziomie w perspektywie krótko- i średnioterminowej.

Ponadto spodziewane są również dane o inflacji, co jest powodem, dla którego ta saga o podwyżkach stóp rozpoczęła się w pierwszej kolejności. Ale teraz, gdy oczekuje się, że inflacja spadnie, stopy procentowe również spadną. Są to czynniki, które obciążają dolara, a tym samym utrzymują USD/JPY na obecnych poziomach.

Mówiąc o USD/JPY, nie możemy również pominąć faktu, że nawet japońskie władze są znane z interwencji na rynkach walutowych. W połączeniu ze statusem bezpiecznej przystani JPY i spowolnieniem gospodarczym, wszystko wskazuje na większe spadki USD/JPY.

W Japonii stanowisko prawdopodobnie pozostanie gołębie, co z kolei nie pozwoli JPY naprawdę pokazać swojej siły w stosunku do innych walut. Jeśli otrzymamy jakiekolwiek jastrzębie sygnały z Japonii, doda to siły JPY, a tym samym stanie się widoczne we wszystkich parach JPY, takich jak USD/JPY, EUR/JPY i GBP/JPY.

Na razie amerykańska strona listy gospodarczej jest pełna niespodzianek, które zadecydują o tym, dokąd zmierza para USD/JPY!

Autor

  • Sandra Summers

    Sandra jest naszym najnowszym dodatkiem do zespołu profesjonalnych handlowców w inwestowaconline.com. Z 6-letnim doświadczeniem w handlu, zajmując się kryptowalutami, blockchain i możliwościami arbitrażu, Sandra jest kluczem do utrzymania naszych użytkowników na bieżąco z najnowszymi innowacjami i trendami, co z pewnością pomoże każdemu podjąć najlepszą decyzję w świecie handlu. Kiedy nie nurkuje głęboko w liczbach, lubi wspinaczkę górską i długie spacery w Pradze, gdzie mieszka.

Scroll to Top
Przewiń do góry