USD/JPY utrzyma się powyżej 145,00 w ciągu najbliższych 6 miesięcy – Rabobank

USD/JPY utrzyma się powyżej 145,00 w ciągu najbliższych 6 miesięcy - Rabobank

Para USD/JPY handluje w pobliżu poziomu 149,80 i jest tylko 20 pipsów od długo oczekiwanego poziomu oporu 150,00. Biorąc pod uwagę znaczenie poziomu 150,00, naturalne jest zakładanie silnej presji sprzedażowej.

Jednocześnie nie można wykluczyć interwencji Banku Japonii w przypadku przebicia poziomu 150,00. W końcu Bank Japonii dołoży wszelkich starań, aby wesprzeć japońskiego juana w stosunku do dolara amerykańskiego.

Siła USD utrzyma się w ciągu najbliższych kilku miesięcy

Według analityków Rabobank oczekuje się, że USD/JPY utrzyma się powyżej poziomu 145,00 w ciągu najbliższych 6 miesięcy. Więc nawet jeśli niedźwiedzie przejmą kontrolę nad USD/JPY, szanse na spadek poniżej 145,00 są bardzo niewielkie. Analitycy Rabobanku dodali również, że interwencja BoJ jest silnie związana z poziomem 150.

Tak więc, gdy poziom 150 zostanie przekroczony, Bank Japonii wkroczy, aby wesprzeć JPY, a tym samym zepchnie parę niżej. W perspektywie krótkoterminowej ryzyko wzrostu USD/JPY pozostaje wysokie.

W ciągu najbliższych kilku miesięcy BOJ może również dążyć do unormowania swojej polityki. Jeśli chodzi o dokładny czas i zakres tej zmiany, nadal pozostaje ona nieznana.

Rabobank pozostaje jednak przekonany, że dolar amerykański pozostanie silny, gdy wejdziemy w rok 2024. Biorąc pod uwagę siłę USD, sensowne jest dla nas założenie, że USD/JPY również pozostanie powyżej poziomu 145,00 w pierwszych miesiącach 2024 roku.

Ale jedną rzeczą, która może zmienić tę prognozę, są działania BoJ. Jeśli bank centralny zdecyduje, że kurs walutowy USD/JPY powinien być nawet niższy niż 145,00, może to utrudnić pozytywny handel tą parą. Jednak szanse na to są niewielkie, ponieważ każda interwencja BoJ kosztuje również bank dużo pieniędzy!

Autor

  • Sandra Summers

    Sandra jest naszym najnowszym dodatkiem do zespołu profesjonalnych handlowców w inwestowaconline.com. Z 6-letnim doświadczeniem w handlu, zajmując się kryptowalutami, blockchain i możliwościami arbitrażu, Sandra jest kluczem do utrzymania naszych użytkowników na bieżąco z najnowszymi innowacjami i trendami, co z pewnością pomoże każdemu podjąć najlepszą decyzję w świecie handlu. Kiedy nie nurkuje głęboko w liczbach, lubi wspinaczkę górską i długie spacery w Pradze, gdzie mieszka.

Scroll to Top
Przewiń do góry