USD/JPY traci na wykresie dziennym w pobliżu 200 SMA

USD/JPY utrzyma się powyżej 145,00 w ciągu najbliższych 6 miesięcy - Rabobank

Para USD/JPY odbiła się w górę podczas piątkowej sesji, co sprawiło, że był to jeden z pierwszych znaczących wzrostów w ciągu ostatnich 7 dni. Ostatnie odbicie USD/JPY wskazuje również na krótkoterminową korektę.

Para dolar/jen japoński cofnęła się z poziomu 145,06, który był maksimum z 2023 r., pod wpływem niedźwiedziej presji na dolara amerykańskiego. Ponadto fundamentalne perspektywy dolara amerykańskiego również nie są dobre, ponieważ nasiliły się oznaki zbliżającego się końca cyklu zacieśniania polityki Fed.

Jeśli spojrzymy na perspektywy techniczne, zniesienie było nieco powyżej 50% zniesienia Fib, jeśli zmierzymy byczą nogę od 129.64 do 145.06. Patrząc w przyszłość, para prawdopodobnie napotka silny opór, gdy zbliża się do punktu zbieżności 200 i 100 SMA na wykresie dziennym.

Wykres dzienny USD/JPY jest głęboko wyprzedany

Mówiąc z czysto technicznego punktu widzenia, USD/JPY wykazuje oznaki głębokiego wyprzedania, jeśli spojrzymy na wykres D1. Ponadto realizacja zysków przed weekendem również pchnie parę wyżej. Tylko w tym tygodniu para USD/JPY straciła 3,5% swojej wartości, więc niewielka korekta jest tym razem wysoce prawdopodobna.

Akcja cenowa, która miała miejsce w piątek, utworzyła świecę młota, która jest również uważana za silny sygnał odwrócenia. Para musi jednak zamknąć się powyżej poziomu 138,44, aby potwierdzić niedawne cofnięcie i utorować drogę do ożywienia.

Byki USD/JPY będą obserwować poziom 139.08, gdzie znajduje się zniesienie 23.6 Fib. Ale dla silnego impetu, zamknięcie powyżej 140.00 będzie wymagane, aby zasygnalizować odwrócenie.

Wręcz przeciwnie, niedźwiedzi motyw pozostaje silny, ponieważ para już przechodzi przez kolejne tygodniowe straty.

Na razie ważne poziomy oporu dla USD/JPY to 138,24, 138,95 i 139,71. Podobnie poziomy wsparcia to 137.08, 136.50, 136.14 i 135.78. Gdy rynki otworzą się w poniedziałek, poziomy te będą uważnie obserwowane przez traderów USD/JPY w celu uzyskania wskazówek, co stanie się dalej.

Autor

  • Sandra Summers

    Sandra jest naszym najnowszym dodatkiem do zespołu profesjonalnych handlowców w inwestowaconline.com. Z 6-letnim doświadczeniem w handlu, zajmując się kryptowalutami, blockchain i możliwościami arbitrażu, Sandra jest kluczem do utrzymania naszych użytkowników na bieżąco z najnowszymi innowacjami i trendami, co z pewnością pomoże każdemu podjąć najlepszą decyzję w świecie handlu. Kiedy nie nurkuje głęboko w liczbach, lubi wspinaczkę górską i długie spacery w Pradze, gdzie mieszka.

Scroll to Top
Przewiń do góry