USD/JPY spada poniżej 150,50, gdy rynek przygląda się danym z rynku nieruchomości w USA

USD/JPY poniżej 145,00 po publikacji danych o inflacji

Ostrożne nastroje na rynku walutowym mają również wpływ na USD/JPY, który nadal spada. Ponadto JPY również znajduje się pod presją, ponieważ BoJ utrzymuje gołębie stanowisko bez końca.

Ueda (gubernator BoJ) po raz kolejny podkreślił potrzebę akomodacyjnej polityki pieniężnej w Japonii. Jednocześnie japoński rząd nadal wspiera JPY na rynku walutowym.

W tym kontekście sensowne jest, aby USD / JPY spadł, który już przekroczył wsparcie 150.50 i teraz patrzy na 150.00.

USD/JPY Trades Eye 150.00 Poziom wsparcia

Ogólna trajektoria USD/JPY jest spadkowa, co prawdopodobnie będzie kontynuowane również w przyszłym tygodniu. Na razie USD/JPY handluje na poziomie 150.30, z wyższym ryzykiem dotknięcia poziomu wsparcia 150.

W USA oczekuje się również, że Rezerwa Federalna nie wprowadzi żadnych zmian w swojej polityce stóp procentowych. Co więcej, ostatnie dane z USA są również słabe, co sugeruje, że nie będzie więcej podwyżek stóp procentowych.

Według zastępcy japońskiego ministra finansów, rząd pozostaje zdecydowany interweniować na rynku walutowym. Działania te zostaną podjęte, jeśli uznają, że wartość JPY w stosunku do innych walut staje się zbyt niska. Jeśli chodzi o dokładne poziomy USD/JPY, które będą uzasadniać interwencję, nie dokonano rozróżnienia.

Patrząc w przyszłość, w najbliższych dniach poznamy inflację w Japonii. Zdaniem analityków październikowy odczyt inflacji w Japonii będzie bliski 3,0%. Biorąc pod uwagę, że w ubiegłym miesiącu odczyt wyniósł 2,8%, będzie to skok o +0,2%.

Nadchodzące dane dotyczące rozpoczętych budów domów i pozwoleń na budowę w USA będą również uważnie obserwowane przez traderów USD/JPY. Według ekspertów oba te indeksy odnotują spadek, co zwiększy szansę na brak podwyżek stóp procentowych przez Fed.

Autor

  • Sandra Summers

    Sandra jest naszym najnowszym dodatkiem do zespołu profesjonalnych handlowców w inwestowaconline.com. Z 6-letnim doświadczeniem w handlu, zajmując się kryptowalutami, blockchain i możliwościami arbitrażu, Sandra jest kluczem do utrzymania naszych użytkowników na bieżąco z najnowszymi innowacjami i trendami, co z pewnością pomoże każdemu podjąć najlepszą decyzję w świecie handlu. Kiedy nie nurkuje głęboko w liczbach, lubi wspinaczkę górską i długie spacery w Pradze, gdzie mieszka.

Scroll to Top
Przewiń do góry