USD/JPY spada do 147,00 w miarę umacniania się jena

USD/JPY poniżej 145,00 po publikacji danych o inflacji

USD/JPY wykazywał silną zwyżkową dynamikę, która szybko zniknęła, gdy para straciła ponad 250 pipsów w ciągu kilku minut. Po publikacji pozytywnych danych z USA para przekroczyła poziom 150,00 tylko po to, by doświadczyć gwałtownego spadku.

Po tym spadku para USD/JPY osiągnęła najniższy poziom 147,28 tylko po to, by nieco odreagować i obecnie znajduje się powyżej progu 149,00. Ten niedawny i nagły spadek USD/JPY wskazuje, że istnieje duża szansa na interwencję walutową ze strony BoJ. W końcu nie było powodu, aby USD/JPY spadł o ponad 250 pipsów w ciągu kilku minut.

Możliwa interwencja BoJ

Podobne ruchy zaobserwowano również na prawie wszystkich innych jenach, co dodatkowo uwiarygodnia możliwość interwencji Banku Japonii. Przed tym nagłym załamaniem wielu ekonomistów i urzędników z Japonii również wskazywało na możliwą interwencję, gdyby zwyżkowa dynamika USD/JPY była kontynuowana.

Pomimo wszystkich charakterystycznych oznak możliwej interwencji, nie ma oficjalnego oświadczenia ze strony BoJ i japońskich urzędników. Być może będziemy musieli poczekać kilka dni na oficjalne oświadczenie lub może ono nigdy nie nadejść.

Dane ze strony amerykańskiej, które pchnęły USD/JPY wyżej przed załamaniem, dotyczyły otwarcia miejsc pracy JOLTS. Dane za sierpień pokazały odczyt 9,61 mln, który był wyższy niż prognoza 8,8 mln.

Po raporcie rentowność 10-letnich obligacji USA wzrosła i osiągnęła próg 4,74%, co jest jednym z najwyższych poziomów od ponad dekady. Pozytywne dane o zatrudnieniu JOLTS, wraz z gwałtownym wzrostem rentowności obligacji, pchnęły USD/JPY w górę.

Jednak zwyżkowy impet nie mógł zostać utrzymany, ponieważ BoJ prawdopodobnie wkroczył, aby wesprzeć japońskiego jena. Interwencja została przeprowadzona na wszystkich parach jena, co pomogło lokalnej walucie umocnić się w stosunku do EUR, GBP i AUD.

Autor

  • Sandra Summers

    Sandra jest naszym najnowszym dodatkiem do zespołu profesjonalnych handlowców w inwestowaconline.com. Z 6-letnim doświadczeniem w handlu, zajmując się kryptowalutami, blockchain i możliwościami arbitrażu, Sandra jest kluczem do utrzymania naszych użytkowników na bieżąco z najnowszymi innowacjami i trendami, co z pewnością pomoże każdemu podjąć najlepszą decyzję w świecie handlu. Kiedy nie nurkuje głęboko w liczbach, lubi wspinaczkę górską i długie spacery w Pradze, gdzie mieszka.

Scroll to Top
Przewiń do góry