USD/JPY pozostaje słaby w pobliżu 148,50, ponieważ popyt na USD słabnie

USD/JPY utrzyma się powyżej 145,00 w ciągu najbliższych 6 miesięcy - Rabobank

Dzień wcześniej USD/JPY zdołał zanotować silny wzrost i zyskał ponad 145 pipsów. Nagłe zainteresowanie kupnem pozwoliło USD/JPY podskoczyć z najniższego poziomu 147,15, który był najniższy od wielu miesięcy.

Na razie para handluje w pobliżu 148.50, ale jest bardziej narażona na spadki w obliczu stłumionej akcji cenowej USD. Na razie wygląda na to, że wsparcie na poziomie 148,00 utrzyma się, ale wkrótce może się to zmienić.

Jastrzębie komentarze FOMC i zmiana polityki BOJ

Skok w USD/JPY był wynikiem jastrzębich minutek FOMC, gdy przedstawiciele Fed omawiali swoje środki polityczne mające na celu powstrzymanie inflacji. Wydaje się jednak, że uwaga przesunęła się teraz z faktu, że wyższe stopy procentowe będą obowiązywać przez dłuższy czas. Zamiast tego rynki chcą skupić się na plotkach, że posiedzenie FOMC w kwietniu i maju 2024 r. doprowadzi do obniżek stóp procentowych.

Tak więc, chociaż USD/JPY zdołał zainicjować wzrostowy rajd, obecnie znajduje się pod presją, ponieważ para nie porusza się wyżej. Z drugiej strony pojawiają się pogłoski, że BOJ ostatecznie zakończy swoją politykę ujemnych stóp procentowych od 2024 roku.

Sugeruje to, że fundamentalna konfiguracja wspiera niedźwiedzi kurs USD/JPY, ponieważ zmiany polityki w 2024 r. będą sprzyjać silniejszemu jenowi japońskiemu.

Plotki dotyczące BOJ opierają się na ostatnich decyzjach podjętych przez bank centralny. Po pierwsze, bank centralny zdecydował się dostosować swoją politykę YCC, co wpłynęło na długoterminowe stopy procentowe. Ponadto gubernator BOJ mówił o tym, jak będą w stanie osiągnąć cel inflacyjny na poziomie 2% bez konieczności czekania na jakiekolwiek zmiany w płacach realnych.

Wszystko to można wykorzystać do odliczenia, że ożywienie w USD/JPY jest niczym innym jak krótkim rajdem. W końcu para spadła już o 500 pipsów z wysokiego poziomu 152,00. Tak więc w ciągu najbliższych kilku dni analitycy uważają, że USD/JPY spadnie i prawdopodobnie osiągnie poziom 148,00.

Autor

  • Sandra Summers

    Sandra jest naszym najnowszym dodatkiem do zespołu profesjonalnych handlowców w inwestowaconline.com. Z 6-letnim doświadczeniem w handlu, zajmując się kryptowalutami, blockchain i możliwościami arbitrażu, Sandra jest kluczem do utrzymania naszych użytkowników na bieżąco z najnowszymi innowacjami i trendami, co z pewnością pomoże każdemu podjąć najlepszą decyzję w świecie handlu. Kiedy nie nurkuje głęboko w liczbach, lubi wspinaczkę górską i długie spacery w Pradze, gdzie mieszka.

Scroll to Top
Przewiń do góry