USD/JPY poniżej 145,00 po publikacji danych o inflacji

USD/JPY poniżej 145,00 po publikacji danych o inflacji

Po bardzo oczekiwanym raporcie NFP, USD/JPY dotknął poziomu 146,00. Ogólny raport o zatrudnieniu był dobry, co wzbudziło obawy, że Fed nie ma nawet powodu, by myśleć o obniżkach stóp procentowych. W rezultacie USD/JPY spadł, gdy gracze rynkowi dostosowali się do nowej rzeczywistości.

W przeszłości dobry raport NFP często prowadził do korzystnego kursu dolara. Teraz jednak uwaga skupiła się na raporcie NFP i jego związku z domniemanymi obniżkami stóp. Każda publikacja danych, która wskazuje na niższą stopę procentową, powoduje, że dolar zyskuje, nawet jeśli jest pozytywna.

60% szans na cięcie stóp przez Fed

Ogólny obraz jest taki, że rynek pracy jest nadal dość silny pomimo wszystkich podwyżek stóp i innych działań Fed. Szanse na wcześniejsze obniżki stóp procentowych są niezmiennie niskie i wynoszą zaledwie 60% w marcu. Nieco wcześniej szanse były bliskie 90%, co oznacza zmianę netto o -30%.

W przyszłym tygodniu na USD/JPY będą miały wpływ japońskie dane o CPI i inflacji. Obie polityki zapewnią wgląd w to, jak BOJ poradzi sobie z obecną polityką pieniężną.

Podsumowując piątkową akcję cenową USD/JPY, para przesunęła się do 146.00 tylko po to, by ponownie zejść poniżej uchwytu 145.00. Na razie para może być notowana powyżej 144,50 z oczami skierowanymi na poziomy 145,00 i 145,20.

Pierwsze dni 2024 r. pokazują trend konsekwentnej sprzedaży JPY, ponieważ USD/JPY zyskał już 3% w stosunku do grudniowej ceny około 140,25.

Para greenback/jen zamknęła w tym tygodniu trzy dni na zielono i przekroczyła już 200 SMA. Co więcej, odczyty techniczne na D1 pokazują, że USD/JPY odrabia teraz wcześniejsze straty.

W porównaniu z listopadowym maksimum, USD/JPY stracił 5%, co pokazuje, że JPY wciąż ma kilka kart na swoim koncie. Według jednego z analityków, krótkoterminową przeszkodą dla kupujących USD jest poziom 147,00, gdzie znajduje się 50 SMA.

Autor

  • Sandra Summers

    Sandra jest naszym najnowszym dodatkiem do zespołu profesjonalnych handlowców w inwestowaconline.com. Z 6-letnim doświadczeniem w handlu, zajmując się kryptowalutami, blockchain i możliwościami arbitrażu, Sandra jest kluczem do utrzymania naszych użytkowników na bieżąco z najnowszymi innowacjami i trendami, co z pewnością pomoże każdemu podjąć najlepszą decyzję w świecie handlu. Kiedy nie nurkuje głęboko w liczbach, lubi wspinaczkę górską i długie spacery w Pradze, gdzie mieszka.

Scroll to Top
Przewiń do góry