USD/CHF walczy w pobliżu 0,8930 po amerykańskiej inflacji CPI

USD/CHF walczy w pobliżu 0,8930 po amerykańskiej inflacji CPI

Po imponujących wzrostach przez 2 dni z rzędu, wydaje się, że byki USD/CHF nie mają szczęścia. Podczas czwartkowej sesji USD/CHF ostatecznie zmienił kierunek w obliczu słabszego DYX (indeksu dolara).

Obecnie USD/CHF oscyluje wokół poziomu 0,8930 i stracił już 0,10% swojej wartości w ciągu jednego dnia. Podobnie, DYX jest również na tylnej stopie w pobliżu 104.65 po spadku z poziomu 104.96.

Ostatnim katalizatorem, który wpłynął na USD/CHF, był amerykański wskaźnik CPI, który wzrósł o 0.6% miesiąc do miesiąca. Podobnie roczny wskaźnik CPI wyniósł 3,7% w porównaniu z oczekiwanym odczytem 3,2%.

Małe lub żadne szanse na podwyżkę stóp we wrześniu

Prawdziwym powodem słabości dolara jest fakt, że istnieje niewielka szansa na podwyżkę stóp procentowych na nadchodzącym posiedzeniu. Oznacza to jednak również, że istnieje szansa na wzrost inflacji w nadchodzących miesiącach. W przypadku wrześniowego posiedzenia szanse na brak podwyżki stóp wynoszą obecnie 97%. W przypadku listopada szanse te wynoszą 49,2%, co sugeruje, że istnieje wystarczająca szansa na podwyżkę stóp.

W większości przypadków ze Szwajcarii napływa niewiele danych. Innymi słowy, dane napływające z USA będą napędzać parę handlową USD/CHF.

Co więcej, stosunki handlowe między USA a Chinami nie są idealne, co jest również ważnym czynnikiem stojącym za niedźwiedzimi ruchami w USD. W rezultacie USD/CHF spada, co wskazuje na siłę CHF w stosunku do konkurencji.

W dniu dzisiejszym poznamy również ceny importu i szwajcarski indeks producentów, które zapewnią pewien wgląd w szwajcarską gospodarkę.

Jednak głównym katalizatorem jest zdecydowanie odczyt CPI, decyzja w sprawie stóp procentowych, która nadal mocno wpływa na parę USD/CHF. Jeśli jednak spojrzymy na szerszy obraz, dolar amerykański jest nadal dodatni w stosunku do większości swoich odpowiedników, pomimo wyprzedaży w krótszych ramach czasowych.

Autor

  • Sandra Summers

    Sandra jest naszym najnowszym dodatkiem do zespołu profesjonalnych handlowców w inwestowaconline.com. Z 6-letnim doświadczeniem w handlu, zajmując się kryptowalutami, blockchain i możliwościami arbitrażu, Sandra jest kluczem do utrzymania naszych użytkowników na bieżąco z najnowszymi innowacjami i trendami, co z pewnością pomoże każdemu podjąć najlepszą decyzję w świecie handlu. Kiedy nie nurkuje głęboko w liczbach, lubi wspinaczkę górską i długie spacery w Pradze, gdzie mieszka.

Scroll to Top
Przewiń do góry