USD/CHF spada w kierunku 0,87, ponieważ SNB utrzymuje stopy na niezmienionym poziomie

Kurs USD/CHF powyżej wsparcia na poziomie 0,8500 przy słabej dynamice

Wygląda na to, że USD/CHF zmierza teraz w kierunku poziomu 0.87 przy zwiększonym popycie na CHF w stosunku do dolara amerykańskiego.

W porównaniu do zeszłotygodniowego maksimum (0,8820), USD/CHF stracił już 1,5% swojej wartości. Ponadto niewielkie zyski podczas piątkowej sesji są również bardzo ograniczone, co sugeruje, że trend jest obecnie niedźwiedzi w perspektywie krótkoterminowej.

Szwajcarska gospodarka zwalnia, a stopy procentowe pozostają wysokie

W całym tym chaosie Narodowy Bank Szwajcarii nadal uważa, że stopy procentowe powinny zostać utrzymane. Dlatego też bank centralny utrzymał stopy procentowe na tym samym poziomie po raz drugi z rzędu.

Jest to interesujące wydarzenie, biorąc pod uwagę, że oczekuje się spowolnienia szwajcarskiej gospodarki, podczas gdy inflacja powoli zbliża się do celu.

Według Thomasa Jordana (prezesa SNB), bank centralny nie próbuje już zapobiegać wzrostowi kursu franka szwajcarskiego (CHF). Jeśli chodzi o pogłoski o obniżkach stóp procentowych w marcu 2024 r., Prezes dodał, że są bardziej zainteresowani sprzedażą rezerw walutowych niż obniżką stóp procentowych.

Po stronie amerykańskiej wskaźnik PMI dla przemysłu nie spełnił szacunków i wyniósł 48,2. Odczyt z ostatniego miesiąca wyniósł 49,4, co sugeruje, że w amerykańskim sektorze produkcyjnym nadal trwa spadek.

W tym fundamentalnym kontekście sensowne jest, aby USD/CHF wykazywał słabość w krótkim okresie. Jeśli zmierzymy ostatni spadek USD/CHF, wyniesie on ponad 2%, co sugeruje, że odczyty techniczne również są teraz niedźwiedzie.

Ponadto USD/CHF pokazuje również niedźwiedzi crossover 50 i 20 SMA na wykresie D1. Jest to więc również czynnik, który powstrzyma USD / CHF przed pójściem w górę, chyba że fundamentalna sytuacja ulegnie znaczącej zmianie.

Istnieje jednak możliwość, że USD/CHF może wznowić swoją trajektorię wzrostową i zależy to od wczesnych obniżek stóp przez SNB.

Autor

  • Sandra Summers

    Sandra jest naszym najnowszym dodatkiem do zespołu profesjonalnych handlowców w inwestowaconline.com. Z 6-letnim doświadczeniem w handlu, zajmując się kryptowalutami, blockchain i możliwościami arbitrażu, Sandra jest kluczem do utrzymania naszych użytkowników na bieżąco z najnowszymi innowacjami i trendami, co z pewnością pomoże każdemu podjąć najlepszą decyzję w świecie handlu. Kiedy nie nurkuje głęboko w liczbach, lubi wspinaczkę górską i długie spacery w Pradze, gdzie mieszka.

Scroll to Top
Przewiń do góry