Usd/Cad wzrasta do 1,3380, odświeża tygodniowe maksima

Usd/Cad wzrasta do 1,3380, odświeża tygodniowe maksima

Kurs USD/CAD oscyluje w pobliżu 1,3380, co jest 2-tygodniowym maksimum dla tej pary. Według ekspertów, odreagowanie DXY pozwoliło loonie doświadczyć znacznego wzrostu w ciągu ostatnich kilku dni.

Kupujący USD poruszają się teraz ostrożniej, czekając na raport NFP, aby zaplanować kolejny ruch.

Oczekiwany mocny raport NFP

Rynek prognozuje odczyt NFP na poziomie 170 000 miejsc pracy w ostatnim miesiącu. Będzie to krok w dół w porównaniu z listopadowymi danymi na poziomie 199 000. Oczekuje się również, że stopa bezrobocia w USA dotknie 3.8% w ostatnim miesiącu 2023 roku.

Ogólnie rzecz biorąc, dobry raport NFP będzie sygnałem, że Fed nie musi spieszyć się z obniżkami stóp procentowych w marcu. Powodem tego jest fakt, że solidny wzrost zatrudnienia będzie znakiem, że inflacja nadal nie jest pod kontrolą.

CAD będzie oczekiwał na dane z rynku pracy w Kanadzie. Rynek oczekuje, że stopa bezrobocia wzrośnie z 5,8% do 5,9% (zmiana o +0,1%).

Wykres techniczny pokazuje, że cena handlowa USD/CAD znajduje się powyżej zniesienia Fib 23,6%, co oznacza, że następny poziom Fibonacciego będzie służył jako opór. Ponadto 50 SMA na USD/CAD również wykazuje nachylenie w górę i znajduje się w pobliżu 1,3310.

Wskaźnik RSI waha się w przedziale od 60 do 80, co jest odpowiednie dla USD, ale nie dla CAD. Według jednego z ekspertów, powrót do poziomu 23,6% pozwoli USD/CAD przetestować poziom 1,3410, a następnie 1,3453.

I odwrotnie, spadek poniżej uchwytu 1,3180 otworzy drzwi do 1,3150, a następnie 1,3193, który jest również niski od 13 lipca. Można śmiało powiedzieć, że w tym tygodniu zwycięzcą był USD, a przegranym CAD.

Autor

  • Sandra Summers

    Sandra jest naszym najnowszym dodatkiem do zespołu profesjonalnych handlowców w inwestowaconline.com. Z 6-letnim doświadczeniem w handlu, zajmując się kryptowalutami, blockchain i możliwościami arbitrażu, Sandra jest kluczem do utrzymania naszych użytkowników na bieżąco z najnowszymi innowacjami i trendami, co z pewnością pomoże każdemu podjąć najlepszą decyzję w świecie handlu. Kiedy nie nurkuje głęboko w liczbach, lubi wspinaczkę górską i długie spacery w Pradze, gdzie mieszka.

Scroll to Top
Przewiń do góry