USD/CAD waha się powyżej 1,3500, czeka na wskazówki z sympozjum w Jackson Hole

Usd/Cad wzrasta do 1,3380, odświeża tygodniowe maksima

Para USD/CAD nie wykazuje żadnego znaczącego kierunku podczas czwartkowej sesji. Jednak nadal handluje powyżej wsparcia znajdującego się na poziomie 1.3500, co sugeruje, że niedźwiedzie nadal nie są u władzy.

W większości przypadków gracze rynkowi nie tylko ostrożnie podchodzą do zajmowania jakichkolwiek pozycji, oczekując na nowe wskazówki z sympozjum w Jackson Hole. Zaledwie dzień wcześniej para odrzuciła opór znajdujący się na poziomie 1,3600, który był najwyższym poziomem w ciągu ostatnich kilku miesięcy.

Wzrost gospodarczy w USA stoi przed wyzwaniami

Jednocześnie dolar amerykański znajduje się pod presją po tym, jak odczyt amerykańskiego PMI okazał się rozczarowaniem. Odczyt ten sugeruje, że aktywność biznesowa w USA osiągnęła punkt stagnacji, a nie wzrostu.

Obecne nastroje rynkowe spowodowały ruch w dół DXY, który mierzy siłę dolara w stosunku do innych walut. Ponadto mamy również w kolejce przemówienie Powella na temat planów Fed dotyczących przyszłych podwyżek stóp procentowych w USA. Tak więc, podczas gdy omawiamy następny kierunek USD/CAD, musimy również wziąć pod uwagę to, co ma do powiedzenia Powell.

Po stronie kanadyjskiej dane o sprzedaży detalicznej były słabsze niż oczekiwano, a ceny ropy naftowej również nie są tak silne, jak w przeszłości. Ponieważ dolar kanadyjski (CAD) jest powiązany z towarami takimi jak ropa naftowa, istnieje duża szansa, że USD/CAD może spaść.

W oparciu o to wszystko warto założyć, że USD/CAD ustanowił szczyt w pobliżu oporu na poziomie 1,3600. Rynek czeka teraz na więcej danych, takich jak zamówienia na dobra trwałe, liczba nowych bezrobotnych i protokół z posiedzenia FOMC.

Wykres dzienny USD/CAD mówi nam, że 20 SMA znajduje się na poziomie 1,2417, podczas gdy 50 i 100 SMA znajdują się odpowiednio na 1,3294 i 1,3388.

Autor

  • Sandra Summers

    Sandra jest naszym najnowszym dodatkiem do zespołu profesjonalnych handlowców w inwestowaconline.com. Z 6-letnim doświadczeniem w handlu, zajmując się kryptowalutami, blockchain i możliwościami arbitrażu, Sandra jest kluczem do utrzymania naszych użytkowników na bieżąco z najnowszymi innowacjami i trendami, co z pewnością pomoże każdemu podjąć najlepszą decyzję w świecie handlu. Kiedy nie nurkuje głęboko w liczbach, lubi wspinaczkę górską i długie spacery w Pradze, gdzie mieszka.

Scroll to Top
Przewiń do góry