USD/CAD traci parę powyżej poziomu 1,3700

Usd/Cad wzrasta do 1,3380, odświeża tygodniowe maksima

To drugi dzień z rzędu, kiedy USD/CAD doświadcza negatywnej presji w obliczu szerszego osłabienia dolara. Jednocześnie rentowności obligacji (USA) są również słabe, co również nie jest dobrym znakiem dla USD/CAD.

Na razie USD/CAD można zobaczyć w pobliżu 1,3705 ze zmianą -0,07% w ciągu dnia. Mówiąc prościej, ostatni spadek USD/CAD oznacza słabość dolara amerykańskiego, ale siłę dolara kanadyjskiego.

Po stronie amerykańskiej komunikaty przedstawicieli Fed nie wskazują na zmiany w polityce pieniężnej. Prezes Fed z Bostonu uważa, że cel niższej inflacji zostanie osiągnięty bez szkody dla rynku pracy. Dodał również, że Fed będzie musiał uzbroić się w cierpliwość przed kolejną podwyżką stóp procentowych.

Inflacja na drodze do spadku

Tymczasem obecny „Goolsbee” Fed uważa, że inflacja prawdopodobnie osiągnie cel wyznaczony przez Fed. Dodał jednak również, że ceny domów muszą spaść, aby osiągnąć ten cel.

Według uczestników rynku, luzowanie polityki pieniężnej w USA zostanie zainicjowane gdzieś w okolicach maja 2024 r., czyli za około 6 miesięcy.

Po stronie kanadyjskiej BoC ogłosił, że niskie stopy procentowe w tym kraju wreszcie dobiegają końca. Podobnie, w ciągu najbliższych kilku lat firmy i gospodarstwa domowe będą musiały przygotować się na wyższe stopy procentowe.

Gdzie indziej, ceny ropy naftowej doświadczyły odbicia, co również wspiera wyższą wartość dolara kanadyjskiego w stosunku do dolara amerykańskiego.

Patrząc w przyszłość, nadchodzący protokół z posiedzenia FOMC będzie uważnie obserwowany przez traderów. Podobnie, indeks CPI dla Kanady, który pokaże sytuację inflacyjną w październiku. Inne nadchodzące dane z USA obejmują indeks nastrojów konsumentów Michigan i zamówienia na dobra trwałe, które mają umiarkowane znaczenie.

Na wykresie D1 20 SMA można zobaczyć w pobliżu 1,377, podczas gdy 100 SMA i 200 SMA znajdują się na 1,3523 i 1,3509.

Autor

  • Sandra Summers

    Sandra jest naszym najnowszym dodatkiem do zespołu profesjonalnych handlowców w inwestowaconline.com. Z 6-letnim doświadczeniem w handlu, zajmując się kryptowalutami, blockchain i możliwościami arbitrażu, Sandra jest kluczem do utrzymania naszych użytkowników na bieżąco z najnowszymi innowacjami i trendami, co z pewnością pomoże każdemu podjąć najlepszą decyzję w świecie handlu. Kiedy nie nurkuje głęboko w liczbach, lubi wspinaczkę górską i długie spacery w Pradze, gdzie mieszka.

Scroll to Top
Przewiń do góry