USD/CAD spada z 1,3880, uwaga przenosi się na Fed

Usd/Cad wzrasta do 1,3380, odświeża tygodniowe maksima

USD/CAD powoli oddala się od poziomu 1.3880 (roczne maksima), co sygnalizuje siłę kupna dolara kanadyjskiego (CAD). Spadek USD/CAD jest spowodowany spadkiem DYX, który spadł z poziomu 106,70.

Inwestorzy przyglądają się teraz, jak rozwinie się posiedzenie Fed podczas środowej sesji. Jastrzębie stanowisko pozwoli USD/CAD powrócić lub nawet przekroczyć roczne maksima. Wręcz przeciwnie, gołębie stanowisko Fed oznacza, że obecny trend spadkowy USD/CAD będzie kontynuowany.

Rentowność 10-letnich obligacji na poziomie 4,85%

Presja sprzedażowa na DXY wynika z faktu, że Fed w końcu skończył z podwyżkami stóp procentowych. Powodem tej opinii jest fakt, że rentowności amerykańskich obligacji są na historycznych poziomach. Po pierwsze, rentowność 10-letnich obligacji (długoterminowych) wynosi obecnie 4,85%, co oznacza, że nie są już potrzebne żadne podwyżki stóp procentowych.

Według Janet Yellen z Departamentu Skarbu USA, wzrost rentowności amerykańskich obligacji jest oznaką zaufania inwestorów do gospodarki USA. Oznacza to jednak również wyższe stopy procentowe przez dłuższy czas.

Oprócz posiedzenia Fed, rynki oczekują również na przemówienie gubernatora BoC. Na podstawie tego, co powie, rynki będą próbowały uzyskać wskazówki dotyczące inflacji i stóp procentowych w Kanadzie.

Biorąc pod uwagę sytuację makroekonomiczną i techniczną, USD/CAD raczej nie przekroczy poziomu 1,3880 (1-roczne maksimum). Jednak Loonie pozostaje wspierany przez 20 EMA, która jest obecnie obecna w pobliżu 1,3715. Ponadto wskaźnik RSI (14 okresów) znajduje się w przedziale 60-80, który jest strefą byczą.

Jeśli spojrzymy z drugiej strony, przełamanie 1,3660 (minimum z 24 października) oznacza, że para prawdopodobnie odwiedzi poziom 1,3600, który jest również ważnym wsparciem. Jakikolwiek dalszy impet sprzedaży wyśle Loonie niżej w kierunku 1,3570.

Na wykresie dziennym 20 SMA znajduje się na 1,3698, a 50 SMA na 1,3607. Ponadto 100 SMA znajduje się na 1,3444, a 200 SMA na 1,348.

Autor

  • Sandra Summers

    Sandra jest naszym najnowszym dodatkiem do zespołu profesjonalnych handlowców w inwestowaconline.com. Z 6-letnim doświadczeniem w handlu, zajmując się kryptowalutami, blockchain i możliwościami arbitrażu, Sandra jest kluczem do utrzymania naszych użytkowników na bieżąco z najnowszymi innowacjami i trendami, co z pewnością pomoże każdemu podjąć najlepszą decyzję w świecie handlu. Kiedy nie nurkuje głęboko w liczbach, lubi wspinaczkę górską i długie spacery w Pradze, gdzie mieszka.

Scroll to Top
Przewiń do góry