USD/CAD przekracza 1,3700, gdy dolar zyskuje na sile

USD/CAD przekracza 1,3700, gdy dolar zyskuje na sile

USD/CAD (dolar amerykański/dolar kanadyjski) znajduje się na trajektorii wzrostowej po osiągnięciu minimum na poziomie 1,3660 i przekroczył już strefę oporu 1,3700. Niedawny wzrost USD/CAD przypisuje się odbiciu DXY, który znalazł impet zakupowy w pobliżu 105,4.

Według ekspertów inwestorzy faworyzują dolara i rentowności amerykańskich obligacji w stosunku do innych walut, ponieważ oczekują na ważne dane gospodarcze ze strony USA. Pozwoliło to DYX (indeks USD) na wzrost, ponieważ obecnie notowany jest w pobliżu poziomu 106,00. Ponadto rentowność 10-letnich obligacji waha się obecnie na poziomie 5.86%.

Kontrakty terminowe na S&P 500 również są na zielono, ponieważ apetyt na ryzyko na rynku odzyskuje, co jest również dobrym znakiem dla par USD / CAD.

Polityka stóp procentowych pozostanie bez zmian

Teraz inwestorzy czekają na przemówienie Jerome’a Powella, które ma się odbyć w ciągu najbliższych kilku miesięcy. Rynek oczekuje, że prezes Fed powtórzy tę samą starą politykę utrzymywania stóp procentowych na wysokim poziomie.

Ponadto, jeśli dane z amerykańskiej gospodarki pozostaną dobre, szanse na dalsze zacieśnianie przez Fed wzrosną wielokrotnie.

Kolejnymi ważnymi danymi z USA będzie październikowy odczyt PMI, który ma spaść do 49,5 wobec 49,8 we wrześniu. Co więcej, wskaźnik PMI dla usług w USA również spadnie do 49,9 z wcześniejszego odczytu 50,1.

Jeśli amerykański PMI za październik okaże się lepszy od prognoz, USD/CAD otrzyma impuls i prawdopodobnie dotknie nowego oporu.

Jeśli spojrzymy na stronę kanadyjską, głównym wydarzeniem jest decyzja BoC w sprawie stóp procentowych, która prawdopodobnie nastąpi jutro. Rynek uważa, że 5% stopa procentowa w Kanadzie nie ulegnie zmianie, ponieważ gospodarka tego kraju boryka się ze słabym popytem i różnymi innymi problemami gospodarczymi.

Jeśli jednak BoC niespodziewanie podniesie stopy procentowe na nadchodzącym posiedzeniu, kurs USD/CAD spadnie, co będzie oznaką siły dolara kanadyjskiego.

Autor

  • Sandra Summers

    Sandra jest naszym najnowszym dodatkiem do zespołu profesjonalnych handlowców w inwestowaconline.com. Z 6-letnim doświadczeniem w handlu, zajmując się kryptowalutami, blockchain i możliwościami arbitrażu, Sandra jest kluczem do utrzymania naszych użytkowników na bieżąco z najnowszymi innowacjami i trendami, co z pewnością pomoże każdemu podjąć najlepszą decyzję w świecie handlu. Kiedy nie nurkuje głęboko w liczbach, lubi wspinaczkę górską i długie spacery w Pradze, gdzie mieszka.

Scroll to Top
Przewiń do góry