USD/CAD pozostaje pod presją poniżej 1,3600; na rynku dominuje awersja do ryzyka

USD/CAD przekracza 1,3700, gdy dolar zyskuje na sile

Para USD/CAD zdołała zakończyć tydzień na plusie, a nawet kontynuowała swoją 5-dniową zwycięską passę. Jednak mimo wszystko USD/CAD nie zdołał zamknąć się powyżej oporu na poziomie 1,3600.

Głównym powodem zatrzymania USD/CAD może być awersja do ryzyka, która wpływa na wszystkie globalne akcje. W rezultacie fundusze kierują się w stronę bezpiecznych aktywów, co wyjaśnia, dlaczego USD/CAD wykazuje niewielką aktywność.

Jedyny powód, dla którego USD/CAD zdołał pozostać zwyżkowy w tym tygodniu, można przypisać awersji do ryzyka. Na razie dominującym tematem są Chiny i Evergrade, który ogłosił upadłość. Wskazuje to, że chińska gospodarka nie jest już tak silna jak w przeszłości.

Amerykański rynek pracy pozostaje solidny

Dane napływające z USA były słabe, ale pokazały wzrost sprzedaży detalicznej, a także silny rynek pracy. Uzasadnia to zobowiązanie banku centralnego do utrzymania kursu i nie uciekania się do wstrzymywania podwyżek stóp lub przechodzenia do obniżek stóp.

Z drugiej strony, dane napływające z Kanady dotyczyły lipcowych cen producentów, które wzrosły o 0,4%. Jeszcze miesiąc temu odczyt wynosił -0,6%, głównie za sprawą cen drewna i ropy naftowej. Podobnie 3,5% podrożały w lipcu surowce.

Perspektywa techniczna USD/CAD pokazuje, że wzrost cen ropy nastąpił nieco później, co jest głównym powodem, dla którego USD/CAD jest ujemny w dłuższej perspektywie.

Patrząc w przyszłość, trend USD/CAD jest pozytywny w krótkim okresie, ponieważ przekroczył również 200 SMA znajdującą się w pobliżu 1.3451. Nie zapominajmy jednak, że para nie zdołała pokonać oporu na poziomie 1,3567, co stanowi pewne ryzyko dla byków USD.

Na podstawie danych ekonomicznych z ubiegłego tygodnia staje się jasne, że następny tydzień będzie ważny dla USD/CAD, ponieważ para próbuje znaleźć swój następny trend.

Autor

  • Sandra Summers

    Sandra jest naszym najnowszym dodatkiem do zespołu profesjonalnych handlowców w inwestowaconline.com. Z 6-letnim doświadczeniem w handlu, zajmując się kryptowalutami, blockchain i możliwościami arbitrażu, Sandra jest kluczem do utrzymania naszych użytkowników na bieżąco z najnowszymi innowacjami i trendami, co z pewnością pomoże każdemu podjąć najlepszą decyzję w świecie handlu. Kiedy nie nurkuje głęboko w liczbach, lubi wspinaczkę górską i długie spacery w Pradze, gdzie mieszka.

Scroll to Top
Przewiń do góry