USD/CAD osiąga 9-miesięczne minimum na poziomie 1,3137

Kurs USD/CAD będzie poruszał się w niepewnym przedziale - Scotiabank

Od zeszłego miesiąca (maj) USDCAD znajduje się pod silną presją niedźwiedzi i osiąga niższe dołki i niższe szczyty. Ponadto perspektywy techniczne wyglądają teraz bardziej ponuro, ponieważ symetryczna formacja trójkąta została przełamana od dołu.

Po niedźwiedzim wybiciu z formacji trójkąta, para USD/CAD odświeżyła 9-miesięczne minimum i ostatnio była widziana w pobliżu 1,3137. Jeśli spojrzymy na wskaźnik momentum na USD/CAD, mówi nam, że krótkoterminowy trend jest niedźwiedzi.

USDCAD: RSI pozostaje czerwony

Wskaźnik RSI na USD/CAD chwilowo wszedł w strefę wyprzedania, zanim się z niej wydostał. To ochłodziło wartość wskaźnika, ale nadal drukuje niedźwiedzie liczby. Podobnie wskaźnik MACD sugeruje, że trend USD/CAD jest skierowany w dół.

Opierając się na tych danych technicznych, niedźwiedzie mogą pchnąć USD/CAD w kierunku wsparcia obecnego na poziomie 1,3137. Gdy to solidne wsparcie zniknie, zmieni się w opór, a tym samym zmusi USD/CAD do osiągnięcia poziomu cenowego 1,3074 lub nawet niższego. Jeśli 1,3074 zostanie przebity, następnym przystankiem dla sprzedających USD będzie 1,2960 (minimum z września 2022 r.).

A nawet jeśli 1.2960 zostanie przekroczony przez sprzedających USD/CAD, kolejnym wsparciem będzie 1.2727, który jest również najniższym poziomem z sierpnia 2022 roku.

Wręcz przeciwnie, istnieje bardzo mała szansa na jakikolwiek wzrost, ale każde przebite wsparcie zamieni się w opór. W tym przypadku wszystkie wyżej wymienione poziomy zaczną służyć jako opór.

Jeśli kupujący USD/CAD zyskają na sile, najbliższym oporem będzie 1.3225, który jest wsparciem z listopada 2022 roku. Podobnie, kolejnym ważnym oporem jest 1,3319, który był wsparciem w maju.

Ogólnie rzecz biorąc, obecny sentyment na USD/CAD jest niedźwiedzi po wybiciu z formacji trójkąta. Patrząc w przyszłość, poziom cenowy 1.3000 będzie odgrywał kluczową rolę w określaniu kolejnego kierunku USD/CAD. Jednak podwyżka stóp procentowych przez Fed na lipcowym posiedzeniu może odwrócić sytuację USD / CAD, wzmacniając dolara amerykańskiego.

Autor

  • Sandra Summers

    Sandra jest naszym najnowszym dodatkiem do zespołu profesjonalnych handlowców w inwestowaconline.com. Z 6-letnim doświadczeniem w handlu, zajmując się kryptowalutami, blockchain i możliwościami arbitrażu, Sandra jest kluczem do utrzymania naszych użytkowników na bieżąco z najnowszymi innowacjami i trendami, co z pewnością pomoże każdemu podjąć najlepszą decyzję w świecie handlu. Kiedy nie nurkuje głęboko w liczbach, lubi wspinaczkę górską i długie spacery w Pradze, gdzie mieszka.

Scroll to Top
Przewiń do góry