USD/CAD cofa się w dół po słabych danych z USA

Usd/Cad wzrasta do 1,3380, odświeża tygodniowe maksima

Wzrostowa dynamika pary USD/CAD zakończyła się, gdy ostatecznie spadła z 7-miesięcznego maksimum. Obecnie para dolar amerykański/dolar kanadyjski jest notowana w pobliżu poziomu 1.3730 z możliwością jeszcze większego spadku.

Spadkowa dynamika USD/CAD wynika głównie z ostatnich danych o zatrudnieniu napływających z USA. ADP nie przedstawił zdrowego obrazu amerykańskiego rynku pracy, co pozwoliło CAD i innym walutom zyskać przewagę nad dolarem.

We wrześniu indeks PMI według ISM spadł, a następnie mieliśmy ADP, który również pokazał słabe wyniki. Łącząc oba te wskaźniki ekonomiczne, staje się jasne, że skutki stóp procentowych zaczęły pojawiać się w amerykańskiej gospodarce.

Więcej podwyżek stóp procentowych ze strony BoC i Fed

Na razie jedyną rzeczą, która wciąż pozostaje niejasna w odniesieniu do Rezerwy Federalnej, jest to, czy otrzymamy podwyżkę stóp, czy też polityka zmieni się w kierunku obniżek stóp. Jakakolwiek decyzja Fed dotycząca jej polityki będzie miała zasadnicze znaczenie dla określenia dalszego kierunku USD/CAD.

Rynki uważają, że wysokie stopy procentowe pozostaną w mocy przez długi czas, co jest prawdziwym powodem rentowności obligacji amerykańskich na poziomie 4,88%. Spojrzenie na historyczne rentowności mówi nam, że poziomy te były obserwowane w 2007 roku (prawie 16 lat).

Teraz inwestorzy będą uważnie przyglądać się NFP i liczbie wniosków o zasiłek dla bezrobotnych po stronie amerykańskiej. Podobnie, strona kanadyjska również wykazała spadek wskaźnika PMI dla przemysłu. Wcześniej wskaźnik PMI wynosił około 48,0, ale od tego czasu spadł we wrześniu do około 47,5.

Według zastępcy gubernatora BoC, kanadyjskie firmy stoją w obliczu wielu przeciwności, takich jak zmiany cen, wysokie koszty produkcji i wysoka inflacja. Wszystkie te czynniki negatywnie wpływają na popyt kanadyjskich konsumentów.

Komentarze wicegubernatora BoC były pozytywne dla rentowności kanadyjskich obligacji, a tym samym zapewniły bardzo potrzebne wsparcie dla dolara kanadyjskiego. Na razie oczekuje się, że BoC wprowadzi jeszcze jedną podwyżkę stóp procentowych przed końcem 2023 roku.

Autor

  • Sandra Summers

    Sandra jest naszym najnowszym dodatkiem do zespołu profesjonalnych handlowców w inwestowaconline.com. Z 6-letnim doświadczeniem w handlu, zajmując się kryptowalutami, blockchain i możliwościami arbitrażu, Sandra jest kluczem do utrzymania naszych użytkowników na bieżąco z najnowszymi innowacjami i trendami, co z pewnością pomoże każdemu podjąć najlepszą decyzję w świecie handlu. Kiedy nie nurkuje głęboko w liczbach, lubi wspinaczkę górską i długie spacery w Pradze, gdzie mieszka.

Scroll to Top
Przewiń do góry